#polityka #bekazkonfederacji
https://oko.press/program-konfederacji-zydzi-geje-aborcja

Mentzen już 6 lat temu podczas wykładu ze słynną piątką konfederacji, mówił jak działa konfederacja

"Nieważny jest program, nieważna jest merytoryka, liczą się emocje. I kiedy niektórym się wydaje, że to, jak Grzegorz Braun opowiada o batożeniu homoseksualistów, to jest przesada, to nam poparcie rośnie!"

- cieszy się Mentzen. I dodaje, że Konfederacja korzysta ze wzorców i narzędzi z kampanii brexitowej i kampanii Donalda Trumpa.

"Na koniec, tytułem wyjaśnienia dla osób niemających czasu na obejrzenie 45 minutowego nagrania. Jest całkowicie oczywiste, że to co nazwałem piątką Konfederacji to:
1. Sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego. 2. Sprzeciw wobec promocji LGBTWTF w szkołach. 3. Sprzeciw wobec aborcji. 4. Sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków. 5. Sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej.

Tylko w tej formie ma znacznie mniejszą siłę rażenia. Gdyby każdy punkt rozbudować i zniuansować, nikt by się już tym nie zainteresował".

"trzeba mówić ludziom, że Żydzi dostaną naszą polską ziemię. To bardziej chwyci. I co więcej, myślą państwo, że jak dostaną tę naszą polską ziemię, to będą ją sami uprawiać? Oni zatrudnią Polaków. Założą Polakom chomąto i będą uprawiać nimi pole.

Bardziej przerażająca wizja, prawda? W ten sposób trzeba mówić, to trafia do człowieka".

z badań wyszło im, że w 2015 roku na wolność głosowali głównie ludzie nie o wolnorynkowych, ale właśnie narodowo-radykalnych poglądach. Zatem to właśnie tam Wolność powinna łowić i stąd ich sojusz z narodowcami, Kają Godek i Grzegorzem Braunem.

Wolność muszą szukać swojego miejsca na lewo lub prawo i głosić radykalne poglądy. Innymi słowy: my takich poglądów nie mamy, ale szukamy tam, gdzie jest jeszcze niezagospodarowany elektorat
1

Komentarze (1)

@redve to jest doskonały przykład dylematu konfiarza (sam to wymyśliłem, to moja nazwa).

Otóż jego wyborcy jednocześnie cieszą się, że nie zmienia poglądów i mówią, że piątka Mentzena jest nieaktualna.


Przy czym "nie zmienia poglądów" to wyjaśnienie czemu jeździ po kilkuset gminach i miastach z jednym i tym samym przemówieniem xD

Zaloguj się aby komentować