Śliczny! Sam w akwarium czy coś jeszcze tam pływa?
@yeebhany dzięki. W akwarium jest jeszcze helmet. Krewety tez były ale coś im nie poszło i ostatnio żadnej nie widziałem.
@Rok_Do ja myslalam zeby sobie kiedys male akwarium tylko dla krewetek zalozyc. Duzo roboty z utrzymywaniem czystosci jest? czesto trzeba cala wode wytlaczac zeby scianki z glonow umyc?
@yeebhany U mnie glonów nie ma. Ale trzeba się dopytać jakiegoś kreweciarza. W tej kostce tak dużo roboty nie ma, podmiana co tydzień, przycinki, odmulanie.
Niezly bojownik - u mnie w rodzinie tez maja podobnego!
Jak masz jeszcze jakies fajne foty to wrzucaj - osobiscie uwazam ze warto ogladac takie relaksujace obrazki.
Ps: to po lewej stronie ponizej rybki to jakies zwloki innego mieszkanca akwarium?!?
@RedCrescent Nie to korzeń rośliny lub roślina
@Rok_Do 37 czarnych pasów huwdu, ma skilla jebaniutki.
Gx
@Rok_Do Piękne barwy, bardzo miłe dla oka foto.
@Rok_Do wow piękny okaz
Brakuje mu tarczy i włóczni.
@yeebhany przy dojrzałym akwarium roboty jest mało. Generalnie warto poczytać o tym jak dzisiaj się akwaria prowadzi bo wielu ludzi nadal myśli że akwa to plastikowe roślinki, kamienie lub kamyczki jako podłoże i spuszczanie całej wody co miesiąc by wszystko wygotować i druciakiem szyby wyczyścić..
Na początku roboty jest więcej bo trzeba przemyśleć obsadę, dobrać rośliny, podłoże i światło do akwarium, potem bywa trochę glonów bo zbiornik startuje i się stabilizuje. Jak masz już stabilne warunki dodajesz obsadę do akwarium i jeszcze trochę z glonami powalczyć, chociaż nie zawsze.
Generalnie jak akwa wejdzie na swoje obroty to co tydzień wymieniasz tylko 10-20% wody i przetrzesz szybę jak nie masz ślimaczka do zrobienia tego za Ciebie. No i rybkom trzeba coś sypnąć.
@blamad miałam fazę na akwariowe filmiki na yt, fajnie tam gościu pokazywal wlasnie ten okres stabilizacji przed wprowadzeniem rybek. Krewetkowe akwarium mnie najbardziej fascynuje, bo nie jest duze i jak ladnie udekorujesz zywymi roslinkami to wyglada jak mini swiat, cieszy oczy. Gotowanie wszystkiego wydaje mi sie bez sensu, bo takie akwa czy nawet i zwykle terrarium dla ptasznika czy jaszczury ma swoja bioaktywnosc (sory nie znam profesjonalnego slowa).
Niby oczywista rzecz ale jakoś jak się rozmawia z ludźmi którzy dopiero o akwariach myślą to bardzo często słyszę właśnie o tym że kiedyś to trzeba było wszystko czyścić, gotować co miesiąc bo już nie było widać wnętrza akwarium.
W akwarystyce chodzi o to by właśnie tej bioaktywności się dorobić, zbiornik ma sam przejść swój proces dojrzewania (cykl azotowy), zdobyć bakterie niftykacyjne które będą przejadały związki szkodliwe dla ryb na coś co rośliny w akwarium mogą wykorzystać jako swój pokarm i budulec. Gdy masz już odpowiednią biologię w akwarium wszystko się samo kręci - ryby produkują odpady które bakterie na bierząco przetwarzają w związki przyswajalne dla roślin które są zamieniane w przyrost roślinek. Później to już tylko kwestia balansu by związków nie było za dużo (bo będą glony rybki zaczną chorować) lub za mało (bo znowu glony oraz zatrzymanie wzrostu roślin).
Z krewetkami jest ten myk że są trudniejsze w utrzymaniu niż przeciętne stworzonko - są bardziej wrażliwe na wahania parametrów wody czy jej czystość więc trzeba pilnować się z podmiankami. Można je trzymać też z rybami tylko wtedy przydałoby się mieć jakieś mchy czy drobną roślinność w której młode krewetki schowają się przed głodną rybką.
@yeebhany Tego rodzaju akwaria bardzo dobrze nadają się na krewetkaria - małe, dobrze obsadzone a jednocześnie minimum roboty wymagane gdy wszystko już wejdzie na swoje obroty. No i jak to pięknie wygląda..
@blamad śliczna kosteczka, właśnie coś takiego bym chciała!
Zaloguj się aby komentować