Po przebrnięciu cyklu zastanawiałem się jak mógł wyglądać niewydany nigdy "Tomek na Alasce". Czy wzorem poprzednich części Tomek i jego i dzielna załoga znów by wyruszyli aby kogoś ratować? Pewną wskazówkę dawały słowa bosmana w "Tomku u źródeł Amazonki":
- Raz zahaczyłem o Alaskę. Płynęliśmy wtedy z ładunkiem mąki. Poszukiwacze złota prawie umierali z głodu nad rzeką Jukon. Za prowiant płacili szczerym złotem! Wtedy nasłuchałem się niemało. Tam jednak w największym niebezpieczeństwie znajdowali się ci,do których uśmiechnęło się "złote szczęście".
https://tygodnik.tvp.pl/53795405/tomek-i-jego-druzyna-czyli-bestsellery-prl-ktore-przetrwaly-probe-czasu
entuzjazm z lekka opadł; recenzje nie są nazbyt optymistyczne. Niemniej tym razem autorem jest Maciej Dudziak (a nie Adam Zelga jak poprzednio) co daje nadzieję na pewien powiew świeżości. Myślę, że tak czy inaczej zakupię wersję elektroniczną - choćby po to by samemu wyrobić sobie ocenę.
Uwielbiam ten cykl, z wielu nostalgicznych powodów jest mi bardzo bliski i zamierzam przytulić kontynuacje skutecznie ignorując recenzje. Przyjąłem jako pewnik, ze nie będą dobre, a osobiście liczę na coś lepszego od grobowców faraonów, który nie był złą książką tylko po prostu był słabym Tomkiem. Z ciekawostek Tomek Wilmowski miał cameo w kryminale Sekrety Kroke (chyba taki to miało tytuł) ale z całej książki zapamiętałem tylko to cameo Tomka co jest chyba słabą rekomendacją
@pescyn co do "gobowców..."; mój największy żal do tej książki, że przez pierwszą połowę za dużo się dzieje. Co chwila pojawiają się nowe wątki, nowe postacie - i równie szybko się zapomina o tym co się działo kilka stron wcześniej. Gdzieś tak od połowy autor złapał już właściwe tempo.
Dzięki za polecenie "Sekretów Kroke" - z opisu wygląda ciekawie i na pewno będę chciał przeczytać.
Zaloguj się aby komentować