Wydawnictwo IX rozpoczyna serię Dzieła zebrane Stefana Grabińskiego. Na przełomie lipca i sierpnia do sprzedaży trafią cztery tomy: "Z wyjątków. W pomrokach wiary", "Na wzgórzu róż", "Demon ruchu" i "Szalony pątnik". Wydania w twardej oprawie są dostępne w przedsprzedaży do 7 lipca. Po tej dacie ceny promocyjne przestaną obowiązywać. Książki liczą kolejno 160, 190, 260 i 230 stron, w cenach promocyjnych 32, 38, 40 i 38 zł. Poniżej okładki, krótko o serii i spis treści każdego tomu.
Pierwsze cztery tomy dzieł zebranych Stefana Grabińskiego pod redakcją Krzysztofa Grudnika: "Z wyjątków. W pomrokach wiary", "Na wzgórzu róż", "Demon ruchu" oraz "Szalony pątnik". Docelowo seria będzie składać się z 16 lub 17 tomów (w zależności od tego, jak wyjdą objętościowo rozproszone opowiadania oraz dramaty) i planujemy wydać całość jeszcze w tym roku, oferując po 4-5 tomów w każdej kolejnej przedsprzedaży.
"Z wyjątków. W pomrokach wiary"
Tom pierwszy dzieł zebranych Stefana Grabińskiego: Z wyjątków. W pomrokach wiary.
Spis utworów:
Puszczyk
Wampir
Szalona zagroda
Pomsta ziemi
Klątwa
Podzwonne
"Na wzgórzu róż"
Tom drugi dzieł zebranych Stefana Grabińskiego: Na wzgórzu róż.
Spis utworów:
Na wzgórzu róż
Szalona zagroda
Po stycznej
Zez
Cień
W willi nad morzem
"Demon ruchu"
Tom trzeci dzieł zebranych Stefana Grabińskiego: Demon ruchu.
Spis utworów:
Głucha przestrzeń
Smoluch
W przedziale
Wieczny pasażer
Fałszywy alarm
Demon ruchu
Maszynista Grot
Sygnały
Dziwna stacja
Błędny pociąg
Ślepy tor
Ultima Thule
"Szalony pątnik"
Tom czwarty dzieł zebranych Stefana Grabińskiego: Szalony pątnik.
Spis utworów:
Szary pokój
Nocleg
Znak
Problemat Czelawy
Saturnin Sektor
Kruk
Osada dymów
Wezwanie
Dziedzina
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #horror #wydawnictwoix #stefangrabinski
Wygląda bardzo schludnie.
Odradzam książkę wszystkim, którzy nie są fanami twórczości autora i nie lubią czytać bardzo starych polskich książek napisanych bardzo specyficznym językiem, mam wydanie od Vesper i bardzo mi się tak książka nie spodobała, męczyłem się strasznie z tym, pociągi i pociągi, pożary i pożary itp. kilka opowiadań ciekawych, cała reszta taka sobie i nuda, wtórność. Gdzieś czytałem, że to taki polski Edgar Alan Poe, ale to nawet nie stało obok jego prozy.
Polecam poszukać fragmentów lub pdf i przeczytać czy coś takiego będzie was interesowało, zostaliście ostrzeżeni, ja żałuje wydanych pieniędzy na zbiór od vesper.
Jak przy Lovecrafcie tłumaczonym przez genialnego Macieja Płaze, który przetłumaczył genialnie książkę, zachowując klimat i styl autora, bawiłem się wyśmienicie, tak tutaj w ogóle.
Zaloguj się aby komentować