Naukowcy rozwiązali zagadkę charakterystycznego mruczenia kotów

Naukowcy rozwiązali zagadkę charakterystycznego mruczenia kotów

Dzienniknaukowy
Jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków wydawanych przez koty domowe jest mruczenie. Jednak to, w jaki sposób zwierzęta te generują dźwięki o niskiej częstotliwości było do tej pory zagadką. Wydaje się, że nowe badania dają odpowiedź. Uczeni wskazują, że koty posiadają specjalne struktury w fałdach głosowych, które dodają dodatkową warstwę tkanki i to właśnie ona pozwala im wydawać dźwięki o niskich częstotliwościach.

#koty #nauka
#owcacontent

Komentarze (3)

dos_badass

@bojowonastawionaowca byzydyurrraaaaa

kitku miałkajo, bo sie je głaszcze i mizia.

i to jedyny powód.

mandaryn

Podobno z przedstawicieli większych kotów mruczeć potrafią gepardy i pumy.

WolandWspanialy

Jednak nie wszyscy zgadzają się z zaproponowanym wyjaśnieniem. Jak przyznał David Rice, inżynier biomechanik z Tulane University, który prowadził badania nad mechaniką mruczenia kotów, „nie ma gwarancji, że fałdy głosowe żywych kotów zachowują się tak samo, jak fałdy głosowe z usuniętej chirurgicznie krtani. Samo patrzenie na wycięte krtanie, jak twierdzi, „przypomina wycięte ustniki z instrumentów dętych i analizowanie ich dźwięków w izolacji”.


Nie ma rady, o pomoc musimy zwrócić się do właściciela tego kota celem ustalenia zachowania reszty instrumentu "za ustnikiem"

d19066d3-8bc4-4d50-92dc-b2d091a4b264

Zaloguj się aby komentować