- Maxim Reshetnikov dla Komsomolskiej Prawdy: O nowych kurortach, cenach hoteli i smacznej kawie na stacjach benzynowych
Szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Maxim Reshetnikov: nowe kurorty pojawią się na pięciu rosyjskich morzach
- Ucieczka przed dronem w pobliżu Suzha: korespondent wojskowy KP. udał się na miejsce, gdzie Poddubnyi prawie zginął i również został trafiony
Kots: Kijów nie osiągnął pożądanych rezultatów wczorajszym atakiem w obwodzie kurskim
- Zakaz thrash-streamów, legalizacja wydobycia i grzywna za narkotyki w sztuce: jakie ustawy podpisał Władimir Putin Władimir Putin zalegalizował wczoraj wydobycie kryptowalut w Rosji
- Czołgi strzelały, ale nie przerwały liturgii: Jak klasztor pod Kurskiem przetrwał pod ostrzałem AFUFOTO Hieromonk Meletiy przywrócił chronologię ataku AFU na klasztor pod Kurskiem.
A skoro sa wakacje to moze zignorujemy tematy #wojna (popatrzcie, ze glowny artykul to ten o smacznej kawusi a nie pierwszym ataku sil zbrojnych od 1941 od 2WS na terytorium Rosji - oczywiscie tym, ktorego nie ma i wczesniej zostal bohatersko powstrzymany na granicy a Ukraincy zniszczeni) a skupimy sie na rosyjskich kurortach i jak tam jest wspaniale i sielankowo:
Maxim Reshetnikov - "Komsomolskaja Prawda": O nowych kurortach, cenach hoteli i pysznej kawie na stacjach benzynowych Szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Maxim Reshetnikov: nowe kurorty pojawią się na pięciu morzach Rosji
"Rząd dotuje do 50% kosztów z budżetu" - Maxim Reshetnikov wskazuje na futurystyczny namiot, który wznosi się za jego plecami. A rząd dotuje do 50% kosztów z budżetu - Maxim Reshetnikov pokazuje futurystyczny namiot, który wznosi się za jego plecami. Wewnątrz namiotu znajduje się aneks kuchenny, przestronna część rekreacyjna, prysznic z toaletą. Sypialnia jest oddzielna. Własny taras z meblami rattanowymi. Za panoramicznymi oknami lśni rzeka, basen na terytorium. Super!
Rozmawiamy z szefem Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego o rozwoju turystyki. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozmowę nie w jego biurze, ale na polu glampingowym w obwodzie tulskim. Glamping to stosunkowo nowy format zakwaterowania, grzechocząca (szczególnie wieczorami) mieszanka kempingu i hotelu: mieszkasz na łonie natury, ale nie w namiocie, ale w chatce lub namiocie ze wszystkimi wygodami domu.
- Maxim Gennadyevich, sama atmosfera tutaj sprzyja rozmowie o turystyce i wakacjach! Co więcej, sezon turystyczny jest teraz w pełnym rozkwicie. Powiedz nam, jak idzie, co mówią nam już liczby?
- Liczby pokazują nam poważny wzrost popytu.
W ubiegłym roku w całym kraju odbyło się około 80 milionów podróży. W tym roku spodziewamy się przekroczenia celu 90 milionów. Sądząc po danych za pierwszą połowę roku, rzeczywiście zmierzamy w tym kierunku. Rosjanie stali się bardziej aktywni w podróżowaniu i bardziej ufni wobec swojego kraju. I zdecydowanie nie jest to poprawa po pandemii ani żaden inny rodzaj ożywienia - to prawdziwa zmiana popytu. Firmy również uwierzyły w branżę turystyczną i zaczęły w nią aktywniej inwestować. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych firm.
Widoczny jest również wyraźny wzrost cen, co mówi nam, że podaż wyraźnie nie nadąża za wzrostem popytu na usługi turystyczne.
- Jak za nim nadążasz?
- Na polecenie prezydenta rząd uruchomił zakrojone na szeroką skalę programy wsparcia. W szczególności dotujemy budowę modułowych hoteli i miejsc glampingowych, które można wznieść w ciągu kilku dni. Regiony i firmy aktywnie budują i oddają do użytku takie domki.
Ponadto realizowany jest obecnie duży program wspierający budowę dużych obiektów turystycznych, "punktów przyciągania". Oczywiste jest, że w przeciwieństwie do takich domków, nie można ich zbudować szybko - proces ten może trwać dwa lub trzy, a czasem cztery lata. W tym roku wsparcie otrzymało ponad 160 takich projektów. Są to nie tylko duże hotele, ale także 10 parków wodnych, około 10 ośrodków narciarskich i trzy parki rozrywki.
Ale równie ważne są miejsca takie jak to, w którym obecnie się znajdujemy. Historycznie znajdował się tu duży ośrodek rekreacyjny, stare domy z paneli.... A teraz, dzięki inicjatywie przedsiębiorców i programom wsparcia państwa, baza ta jest aktywnie odnawiana. Zbudowano tu nie tylko trzy lub cztery rodzaje szybko budowanych domów, ale dzięki dotacjom pojawił się basen i nasyp.
Nawiasem mówiąc, inny przedsiębiorca wynajął w pobliżu polanę, na której odbywają się festiwale. Tworzy to synergię, potężne centrum przyciągania.
- Ale to przyciągnie ludzi tylko latem - nie tylko.
Oczywiście, jeśli to wszystko będzie wykorzystywane przez 4-5 miesięcy w roku, to się nie zwróci. Dlatego zadaniem jest przyciągnięcie turystów przez 10-11 miesięcy w roku. Z jednej strony przedsiębiorcy rozumieją to wszystko i mają ciekawe pomysły - na przykład na budowę (obok hoteli lub na ich terenie - red.) sal koncertowych, term. Chcą organizować festiwale i inne wydarzenia, w tym dla dzieci.
Istnieją różne opcje rozrywki - quady, skutery śnieżne itp. Wszystko to pozwoli hotelowi lub ośrodkowi rekreacyjnemu pracować dłużej, aby maksymalnie złagodzić sezonowość. A z drugiej strony istnieje duże zapotrzebowanie - ludzie są zainteresowani, ludzie są gotowi, ludzie wierzą w wakacje w kraju. Jeśli to wszystko zostanie poprawnie wdrożone, będzie bardzo fajnie i ciekawie.
(...)
I tutaj juz sie poddalem bo zauwazylem, ze dotarlem dopiero do okolo 1/4 o tym jak cudownie rozwija sie i realizuje potrzeby sowieckich turystow przemysl hotelarski - dalej wyglada ze podobne bla-bla-bla - wiec tylko dokleje pare fotek z artykulu i fajrant.
#rosja #turystyka
Zakaz thrash-streamów,
Prawdziwa konfiarska wolność.
legalizacja wydobycia (...) Władimir Putin zalegalizował wczoraj wydobycie kryptowalut w Rosji
W końcu będą wydobywać coś do czego mają technologię, a nie czekaj komputer jednak zza granicy
grzywna za narkotyki w sztuce
O, a tu znów wolność.
@ZygoteNeverborn Wiem, ze komsomolska to gowno, nie zrodlo - chyba ze zrodlo tragi-komizmu: ale musza ludowi wytlumaczyc - zwroc uwage na moje pogrubienia:
"Thrash Stream to zjawisko współczesnej popkultury, kiedy osoba lub zwierzę jest wyśmiewane, dręczone, torturowane w telewizji na żywo. Odbywa się to w celu zgromadzenia jak największej liczby wyświetleń. Na dłuższą metę streamerzy thrash zarabiają na liczbie wyświetleń lub subskrybentów poprzez reklamy lub premie za popularność treści.
Wcześniej streamerzy thrashowi mogli być karani za konsekwencje swoich transmisji: za okrutne traktowanie zwierząt lub za pobicie... Ale teraz grzywna jest nakładana za sam fakt stworzenia brutalnego wideo. "Za demonstrację nielegalnych i brutalnych działań" można ukarać:
od 50 tysięcy do 100 tysięcy rubli - grzywna dla obywateli.
Od 100 tysięcy do 200 tysięcy rubli - grzywna dla urzędników.
Od 800 tysięcy do 1 miliona rubli - grzywna dla osób prawnych.
We wszystkich przypadkach sprawca zostanie również skonfiskowany cały sprzęt, na którym został sfilmowany thrash-stream. Nie zostanie ukarany grzywną za okrucieństwo w pracach naukowych, literaturze, sztuce, mających wartość historyczną, artystyczną lub kulturową, materiałach zarejestrowanych mediów."
ZASOBY GENETYCZNE WINOGRON W Rosji pojawiła się nowa instytucja o skomplikowanej nazwie: "Narodowe Centrum Zasobów Genetycznych Autochtonicznych Odmian Winogron". Będzie ono działać na bazie Instytutu Kurczatowa. Chodzi o strukturę, w której przechowywane będą próbki odmian winogron rosnących w Rosji. Będzie to również miejsce, w którym hodowcy będą mogli hodować nowe odmiany winogron niezbędne do produkcji wina.
Prezydent zalegalizował wydobywanie kryptowalut.
...
Szczególną cechą górnictwa jest to, że zużywa dużą ilość energii elektrycznej, a tysiące procesorów wymagają stałego chłodzenia, aby się nie przegrzały. Dlatego Syberia, z jej mroźnymi zimami i groszową energią elektryczną z gigantycznych elektrowni wodnych, jest uważana za udany region dla górnictwa. W przeszłości Władimir Władimirowicz zauważył na spotkaniu poświęconym kwestiom gospodarczym, że górnictwo jest obiecującym obszarem nowoczesnej gospodarki i "ważne jest, aby Rosja nie przegapiła tego momentu", aby ustanowić ramy prawne i regulacje w odpowiednim czasie, aby rozwinąć infrastrukturę i stworzyć warunki dla obiegu aktywów cyfrowych.
Narkotyki w sztuce
Książki i filmy, w których bohaterowie zażywają narkotyki, będą uznawane za promujące nielegalne środki odurzające. Wyjątek stanowią te dzieła, w których używanie substancji "stanowi integralną część koncepcji artystycznej uzasadnionej gatunkiem". Jednak w każdym przypadku, nawet książki z uzależnionymi od narkotyków bohaterami, które są dopuszczone do sprzedaży, będą musiały być opatrzone etykietą. Prawo nie ma zastosowania do dzieł opublikowanych przed 1 sierpnia 1990 roku. Oznacza to, że liczne klasyki, w których bohaterowie cierpią z powodu uzależnienia, nie będą objęte zakazem.
@RedCrescent Czyli typowe "prawo" do karania według wyboru z definicją mglistą i mogącą być interpretowaną według widzimisię.
Zaloguj się aby komentować