Japonia dołącza do limitu cenowego na rosyjskie produkty naftowe
Poziom cen będzie rewidowany raz na dwa miesiące, a rewaloryzacja limitu cen ropy naftowej zaplanowana jest na połowę marca
Podobnie jak w przypadku unijnego limitu, który wszedł w życie 5 lutego, japoński limit będzie dotyczył morskich rosyjskich produktów naftowych w wysokości 100 i 45 $ za baryłkę w zależności od ich kategorii. Tokijski limit wchodzi w życie 6 lutego.
Rada UE zatwierdziła decyzję o ustaleniu swojego pułapu cenowego 4 lutego. Dla rosyjskich produktów naftowych ustalono dwa pułapy cenowe. Pierwszy w wysokości 45 dolarów za baryłkę dotyczy produktów naftowych sprzedawanych z rabatem w stosunku do ropy naftowej (olej opałowy i nafta). Drugi w wysokości 100 USD za baryłkę dotyczy produktów naftowych sprzedawanych po cenie wyższej niż ropa naftowa (olej napędowy i nafta).
https://aryo.blog/index.php/2023/02/07/japonia-dolacza-do-limitu-cenowego-na-rosyjskie-produkty-naftowe/
#wojna #rosja #ukraina #aryocontent
d437aab8-31f5-4de2-b6e3-53ccd1f7b787
boogie

@Aryo na cholerę płacić więcej jak można płacić mniej? Nawet Indie i Chiny z tego korzystają.

Konto_serwisowe

Niedźwiedź tradycyjne padnie z głodu. Rosja musi sprzedawać by żyć, a kupujący... owszem, kupią... tylko nikt nie będzie się przecież wyrywał, by płacić więcej niż reszta.

Grewest

@Aryo Czy to będzie dotyczyć Sachalinu 2?

ColonelWalterKurtz

Sorry za może głupie pytanie - rozumiem, że kraje stosujące limity mówią, że owszem kupią od RUS ale za nie więcej niż X co zmusza RUS do sprzedawania po kosztach lub minimalnych marżach. Rusek nie ma wyboru bo musi sprzedać więc się podporządkowuje. Dobrze to kminię?

radziol

@ColonelWalterKurtz tak, bazuje to na założeniu, że do kupy USA, UE i inni mają dużo większą siłę przebicia

ColonelWalterKurtz

@radziol Dzięki. Czyli cała koncepcja opiera się mocno na solidarności kupujących (taka zmowa cenowa nabywców). Wobec tego, że ciężko jest wytworzyć nowe rynki zbytu na duże ilości ropy czy gazu (brak rurociągów) oraz że ilość odbiorców jest ograniczona ruski nie ma wyboru i musi sprzedawać po limicie. Nawet takie Chiny podejrzewam na tym korzystają bo cena surowca jest przez limity zaniżana to i oni chcą coś z tego mieć.

matips

@ColonelWalterKurtz + UE godzi się, że niektóre kraje jak Chiny czy Indie będą odsprzedawały Rosyjska ropę. Jednak będą mogły płacić Rosji poniżej cen rynkowych.

Zaloguj się aby komentować