Artykuł sponsorowany
Cienie pod oczami mogą pojawić się na skutek zmęczenia, ale też mogą być uwarunkowane genetycznie. Pewne jest to, że dodają lat, a jak wiadomo tego chcemy raczej uniknąć. Na szczęście można zmniejszyć ich widoczność. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić?
Maseczka na cienie pod oczami i inne domowe sposoby
Domowa maseczka może być bardzo pomocna z walce z cieniami pod oczami. Rzecz jasna nie wyeliminuje problemu w 100%, ale na pewno sprawi, że cienie będą mniej widoczne. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko zalać dwie łyżki suszu z zielonej herbaty 100 ml wrzątku i odczekać aż napar się zaparzy. Po około 20 minutach dodajemy do niego łyżeczkę soku z cytryny. Przecedzamy go i umieszczamy w lodówce na godzinę. Po tym czasie płatki kosmetyczne moczymy w naparze i przykładamy do okolic oczu na 10 minut. Oczywiście później przemywamy twarz delikatnym żelem z dodatkiem niacynamidu bądź kwasu hialuronowego. Skoro jesteśmy przy domowych sposobach na cienie pod oczami, to możecie też przykładać plastry ogórka, jabłka czy ziemniaka. Należy je obrać ze skórki, a następnie pokroić w plastry o grubości około 1-2 centymetrów. Na cienie pod oczami spowodowane zmęczeniem możecie przykładać też kostki lodu czy nawet wykonać delikatny masaż kostkami lodu.Korektor pod oczy – jaki wybrać?
Niezależnie czy cienie pod oczami to wynik zmęczenia, czy uwarunkowania genetycznego, pewne jest to, że dobry korektor pod oczy je zasłoni, a Wasze spojrzenie odzyska głębie. Warto zdecydować się na kosmetyk rozświetlający. Oczywiście duże znaczenie ma też jego skład. Na pewno warto wybrać korektor, który zawiera wysoką dawkę kwasu hialuronowego, a także witaminy E oraz peptydów. Z kolei dzięki wyciągowi z zielonej herbaty Matcha nie tylko zmniejsza widoczność cieni pod oczami, ale też wygładza zmarszczki. Pamiętajcie tutaj, że korektor nakładamy na podkład. W żadnym wypadku nie wybierajcie tych kolorowych, które przeznaczone są do maskowania przebarwień czy zaczerwienień powstałych choćby po zabiegach medycyny estetycznej.Trwałe usuwanie cieni pod oczami
Prawda jest taka, że cienie pod oczami, które są wynikiem genetyki sprawiają, że ciągle wyglądacie na zmęczonych. Niestety dodają też lat. Owszem można działać kosmetykami, jednak nie dają one długofalowego efektu, a przez to cienie są przyczyną wielu kompleksów i gorszego samopoczucia. Na szczęście są jeszcze innego rozwiązanie, które na stałe niwelują ten problem. A są to odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej. Bardzo polecana jest choćby mezoterapia mikroigłowa, która zasadniczo nie jest nawet bolesna, a efekty widoczne są już po bardzo krótkim czasie, najczęściej tygodniu. Możecie też zdecydować się na zabiegi z osocza bogatopłytkowego, które rozświetla, ale i poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. Niezastąpiony jest też zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Jeżeli cienie są naprawdę widoczne, to lekarze dermatolodzy zalecają przeszczep tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach zaleca się laser frakcyjny. Wyjątkowo skuteczną metodą jest także karboksyterapia. Zatem możliwości jest naprawdę sporo. Najlepiej więc udać się do lekarza dermatologa na konsultację. Specjalista dobierze najbardziej optymalne dla Was rozwiązanie, które rozwiąże problem cieni pod oczami.Komentarze (2)
Witamy na czarno (° ͜ʖ °)
Więcej spać, dziękuję.
Zaloguj się aby komentować