Wyrwanie tęczowej torebki - trzy lata bezwzglednego więzienia
iksde
#lgbt #ciekawostki #sad #polska #polityka #prawo
@KasiaJ szkodliwość społeczna czynu. Mówi ci to coś?
Czyli calkowite uniewinnienie
@MostlyRenegade pobicie jest mniej szkodliwe niż wyrwanie torebki?
@KasiaJ Przede wszystkim sprawa nie dotyczyła pobicia, więc łżesz.
@MostlyRenegade sam się pobił
@KasiaJ to doczytaj sobie, z jakiego artykułu odpowiadali i nie manipuluj więcej faktami.
@MostlyRenegade art. 157, Art. 191, art 288, 254 § 1
Czynny udział w zbiegowisku, uszkodzenie mienia, spowodowanie rozstroju zdrowia na czas poniżej siedmiu dni i zmuszanie do określonego zachowania przy użyciu przemocy
@KasiaJ no i znów się mylisz misiaczku:
Prokurator wnioskował o siedem miesięcy więzienia dla Margot, sześć miesięcy dla Pawła Sz. i 8 miesięcy prac społecznych dla Zuzanny M. Ponadto zażądał solidarnego pokrycia strat poniesionych przez Fundację Pro-Prawo do Życia w związku z uszkodzeniem furgonetki (6 tysięcy złotych).
Prokurator Szymon Banna argumentował, że troje oskarżonych wzięło udział w zbiegowisku publicznym.
22 maja sąd pierwszej instancji wydał wyrok w sprawie Małgorzaty Sz., Pawła Sz. i Zuzanny M. Uznano ich winnymi udziału w zbiegowisku, którego celem był "gwałtowny zamach na mienie oraz zdrowie pracowników fundacji" (art. 254 kodeksu karnego).
@KasiaJ ja tylko zacytowałem artykuł, który sam przytoczyłeś, więc...
@MostlyRenegade sprawdźmy. Chodziło ci o ten cyctat?
Zarzuca się jej czyn z art. 254 par. 1 Kodeksu karnego – czynny udział w zbiegowisku (do trzech lat pozbawienia wolności), czyn z art. 288 par. 1 Kodeksu karnego (uszkodzenie mienia), zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności, czyn z art. 157 par. 2 Kodeksu karnego (spowodowanie rozstroju zdrowia na czas poniżej 7 dni) jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności, czyn z art. 191 par. 1 Kodeksu karnego (zmuszanie do określonego zachowania przy użyciu przemocy) jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności, oraz czyn o charakterze chuligańskim (art. 57 a par. 1 Kodeksu karnego), za który sąd wymierza karę w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
@KasiaJ chodziło mi o cytaty, które wrzuciłem. Ciebie wrzucam na czarno, gdyż z nierozgarniętymi trollami nie mam czasu i ochoty dyskutować.
@MostlyRenegade "to doczytaj sobie, z jakiego artykułu odpowiadali i nie manipuluj więcej faktami."
Zaloguj się aby komentować