@Marchew kumasz co nieco o DSO? i czym w sumie się różnią - w praktyce - od zwykłego radiowęzła?

@slynny_skorpion Tak w turbo skrócie:

DSO ma pod sobą normy, które wymuszają budowę tak, aby to działało podczas pożaru. Tzn zasilanie bateryjne, kable ognioodporne, dedykowane obwody zasilające sprzed wyłącznika p.poż. Podczas pożaru poprzez dedykowane mikrofon można nadawać odpowiednie komunikaty aby ułatwić ewakuację, akcję gaśniczą itd.

Radiowęzeł zostanie odcięty od zasilania poprzez przycisk GWP, nie może być użyty podczas pożaru.

@Marchew rozwiń proszę ostatni akapit z GWP, chodzi o Główny Wyłącznik Prądu?

chodzi o napięcie 100v podczas akcji gaśniczej?

@slynny_skorpion

GWP odcina zasilanie w rozdzielnicy głównej budynku. Napięcie zostaje tylko tam gdzie jest to wymagane do funkcjonowania podczas pożaru.

Tzn, oddymianie, SSP, DSO, wentylacja p. poż. itd.

Taktyczny piorón

@Marchew o, mam w robo dokładnie te czytniki HID jak ze zdjęcia pewnie, skrobnij coś!

50 Piorunów strzeliło, niech będzie! Wpis powstanie

@Marchew a w praktyce implementacje widziałeś, czy tak z teorii piszesz? Bo w praktyce to trochę inaczej wygląda niż na dokumentach.

@kitty95 500 przejść w jednym systemie wystarczy?

@Marchew mi chodzi o to czy wiesz jak wygląda praktyka działania i konserwacji takich systemów. Bo to, że cos zaprojektujesz, a nawet wdrożysz, to jeszcze nie znaczy, że to będzie działać zgodnie z założeniami. Papier wszystko przyjmie. Mialem kiedyś duzo doczynienia z operatorami centrów logistycznych (Panattoni, Hillwood) i jakby to rzec ładnie, praktyka się często z teorią rozmijała. Ale spoko pisz, okraś smaczkami z życia typu strażak wciska GWP, a połowa hali pod prądem, bo najemcy upsy sobie powstawiali, albo kabel sygnałowy się zjarał, bo na papierze był z atestem, a do korytka poszedł chiński, przykładowo.

@kitty95 Zobaczę co da się zrobić

Zaloguj się aby komentować