Chiński regulator cyberprzestrzeni chce ograniczyć czas spędzany przez dzieci na smartfonach do maksymalnie dwóch godzin dziennie. Co więcej, miałby wymóc na dostawcach sprzętu zablokowanie nieletnim dostęp do internetu całkowicie w godzinach od 22 do 6 rano.

Użytkownicy poniżej 8 roku życia mieliby możliwość korzystania z internetu na smartfonie jedynie przez 8 minut dziennie, następnie w granicach 8-16 lat limit wzrósłby do 1 godziny dziennie, po czym do 18 roku życia już do 2 godzin dziennie. Jednocześnie umożliwiona byłaby furtka dla rodziców, by z tych limitów zrezygnować.

Byłby to kolejny krok chińskich władz w kierunku "właściwego" wychowania najmłodszych obywateli Chin. Do tej pory komunistyczne władze m.in:

  • ograniczyły możliwość grania przez nieletnich na wszelkiego rodzaju sprzętach elektronicznych do maksymalnie 3h w tygodniu (20-21 w piątki, soboty i niedziele, a także w nieliczne święta)
  • wymogły na firmach technologicznych (takich jak Bilibili, Kuaishou czy ByteDance) stworzenie możliwości ograniczania czasu korzystania z mediów społecznościowych przez nieletnich
  • wymusiły na Douyinie (chińskim odpowiedniku TikToka) ograniczenie przesiadywania na nim przez nastolatków do maksymalnie 40 minut dziennie
  • ograniczyły nieletnim możliwość dawania napiwków livestreamerom
  • ograniczają dostępność gier komputerowych pokazujących na przykład przemoc poprzez blokowanie ich rejestracji

Pomysł ten nie został jeszcze uchwalony, ale nie ulega wątpliwościom, że finalnie zostanie wprowadzony w życie.

"Niespodzianką" jest fakt, że młodzi ludzie w Chinach nie reagują na tego typu pomysły najlepiej — czego oznaką jest chociażby popularnośc ruchów "lying flat" czy najnowszy fenomen "Four Won’t Youth" (won’t date, won’t marry, won’t buy a home, and won’t have kids). Do tego dochodzą bardzo duże wyzwania edukacyjne (egzamin gaokao), presja ze strony rodziców by ich jedynaki osiągnęły jak najlepszą przyszłość oraz rosnące bezrobocie u najmłodszych osób w wieku produkcyjnym (sięgające 25%, choć pojawiają się informacje, że faktycznie może sięgać nawet 50%). Nie więc dziwnego, że według przeprowadzonej przez chiński urząd ankiety, blisko 25% mieszkańców Chin w wieku 18-24 lata jest zagrożona depresją i innymi problemami psychicznymi.

#azjatyckaowca #chiny #wiadomosciswiat #technologia #xicjalizm
ba8205fa-523c-4d60-bbeb-642ee722fed3
grzyp-prawdziwek

@bojowonastawionaowca internet w dyskietkach wróci do łask. Tak bym to zmonetyzował xD wypożyczalnia pendrivów z contentem xD

tankowiec_lotus

@bojowonastawionaowca 

"Niespodzianką" jest fakt, że młodzi ludzie w Chinach nie reagują na tego typu pomysły najlepiej — czego oznaką jest chociażby popularnośc ruchów "lying flat" czy najnowszy fenomen "Four Won’t Youth" (won’t date, won’t marry, won’t buy a home, and won’t have kids). Do tego dochodzą bardzo duże wyzwania edukacyjne (egzamin gaokao), presja ze strony rodziców by ich jedynaki osiągnęły jak najlepszą przyszłość oraz rosnące bezrobocie u najmłodszych osób w wieku produkcyjnym (sięgające 25%, choć pojawiają się informacje, że faktycznie może sięgać nawet 50%). Nie więc dziwnego, że według przeprowadzonej przez chiński urząd ankiety, blisko 25% mieszkańców Chin w wieku 18-24 lata jest zagrożona depresją i innymi problemami psychicznymi.

I bardzo dobrze, niech sobie tworzą społeczeństwo piwniczaków-starych kawalerów/panien bez roboty i umiejętności, tylko lepiej dla nas.

Szuuz_Ekleer

Jednocześnie umożliwiona byłaby furtka dla rodziców, by z tych limitów zrezygnować.


Zbyt piękne, chyba że jako przywilej dla rodziców z wysokim social score.

Capo_di_Sicilia

@bojowonastawionaowca W sumie ciekaw jestem jak im to wyjdzie na dluzsza mete. Moim zdaniem dzieci za dlugo przesiaduja w socialach, ale czy da sie to powstrzymac ustawa? Zobaczymy.

Po 18stce pewnie będą jak psy spuszczone ze smyczy

Eternit_z_azbestu

@bojowonastawionaowca Bardzo dobrze że młodzi się jednoczą w jakieś ruchy, nie będą im stare partyjne pierdziele mówić co mają robić!

Zaloguj się aby komentować