#nieruchomosci #polska
@Legitymacja-Szkolna jak już są tańsze niż u nas XD
@Pan_Oski śmiechu kurwa warte XD
Podawanie średniej wartości obniżki bez podania średniej wartości domu jest... słabe 😀
@dmic chodzi o wskazanie ogólnego trendu który występuje w gb. Po prostu chodzi o to że ceny spadają a nie nieustannie rosną tak jak u nas. Już nawet nie ważne ile spadają. Z resztą obniżka o 13 tys funtów tak czy siak jest spora niezależnie od wartości domu XD (u nas na przykład rosną xd)
No tak, tylko brak informacji czy te 13k funtów to 10% czy 0.1% średniej ceny, albo czy spadek jest równomierny w skali kraju czy też większość spadków to np. przewartosciowany Londyn, albo czy tempo spadków dzisiaj rośnie czy maleje, nie pozwala jasno stwierdzić czy to dużo/mało, dobrze/źle itd.
@Legitymacja-Szkolna nieruchomości nigdy nie tanieją od 2011 roku. Zapamiętaj to sobie guwniarzu!
@Legitymacja-Szkolna bo sunak uruchomił program naprawy rynku, bo bańka u nich napuchła gorzej niż u nas
U nas też zaczynały, do czasu zapowiedzi programu Deweloper+ czyt. kredyt2%. kurwy jebane
Szkoda tylko, że w UK praktycznie nie da się kupić mieszkania na własność. Kupuje się jedynie prawo do mieszkania w nim, np. na 120 lat, które potem trzeba odnowić (za odpowiednio dużą kwotę). Sprawia to, że nie da się w nieskończoność odsprzedawać mieszkań, że wartość bardzo mocno spada na rynku wtórnym, a deweloper może nakładać debilne ograniczenia (opłaty z dupy albo np kazać zmieniać dekoracje w oknach co roku). Polecam poczytać o tzw leaseholdzie i problemach z nim związanych zanim się zacznie krzyczeć jak to na zachodzie super.
@flaki
Kupuje się jedynie prawo do mieszkania w nim, np. na 120 lat
co takiego xD? Co to za abominacja. Coś w stylu abonament na mieszkanie. Bez sensu totalnie XD
@Legitymacja-Szkolna No bez sensu XD ale nie żartuję. W paru zdaniach nawet jest napisane na stronie rządowej: https://www.gov.uk/leasehold-property
> You only own a leasehold property for a fixed period of time.
> You’ll have a legal agreement with the landlord (sometimes known as the ‘freeholder’) called a ‘lease’. This tells you how many years you’ll own the property.
> Ownership of the property returns to the landlord when the lease comes to an end.
> Most flats are leasehold. Houses can be leasehold too and usually are if they’re bought through a shared ownership scheme.
Mieszkam od jakiegoś czasu na Wyspach i rozważałem kupno mieszkania, stąd się zainteresowałem tematem. No i teraz już nie chcę kupować mieszkania XD
@flaki zawsze możesz kupić dom z freehold
@flaki co za pojebane gówno to jest typowy system kastowy podział na landlordów i robaków którzy "kupują" nieruchomość. Po prostu pilnują żeby żaden robak nie wyrwał się z biedy bo później dom dziedziczą jego dzieci więc już mają łatwiej w życiu xd
@flaki no jakie te problemy leaseholdu?
Prawda jest taka,m że są zarówno freehold i leasehold to kupienia i to jest normalne, a nowoczesne leaseholdy są np. na 1000 lat. Rząd się zabiera za uporządkowanie leaseholdu. Zresztą to nie jest w ogóle nic kosmicznego, trochę jak dzierżawa.
@Legitymacja-Szkolna taka jakby dzierżawa, ale op trochę myli sprawy.
@flaki dlaczego nie? Leasehold ma często np. 1000 lat. Poza tym w uk nie kupuje się mieszkania na stałe żeby mieszkać, tylko żeby wejść na property ladder. Zorientuj się trochę w rynku jak to działa, w uk po prostu nieco inaczej funkcjonuje cały rynek nieruchomości niż w Polsce.
Zaloguj się aby komentować