Zniszczony ukraiński skład amunicji w obwodzie Hmielnickim
A w Europie akurat wczoraj przyszedl "pyl" z Sahary bo nie mial skad juz przyjsc chociaz 20 lat temu nigy nie przychodzil i nikt o nim nie slyszal. No ale to nie ma nic wspolnego z wybuchem - bo jak cos wybuchnie to pyl z tego wybuchu nigdy nie opada wiec nie ma co sie przejmowac.
Media i rzad by klamal? Nie no przeciez oni dbaja o nasze bezpieczenstwo np poprzez zabezpieczenie rakiety lezacej od kilku miesiecy w lesie.
174a1248-f71f-479d-8bab-caff3a127ff6
da4de25b-2598-4bc8-93dc-b7a7c7dd739d
dcd2773d-dbb4-471c-acdc-cb71ececfa1a
MESSIAH

@Nemrod @UltraKnur4000 A ten byl z nami 20 lat temu?

Nemrod

@MESSIAH Przez ostatnie lata na 100% bywał min. raz w roku, często na wiosnę. 2018 (ponoć wyjątkowo spory), 2019, 2021, 2022. To zależy od kierunku wiatrów, w 2020 poleciał na Atlantyk i był najmocniejszym zapyleniem Atlantyku od 60 lat. Więc to, że o tym nie słyszałeś, to nie znaczy, że zjawisko nie istniało np. 20 lat temu.

Nemrod

@MESSIAH Pył akurat się pojawia co jakiś czas - nic nowego. Rok temu był w połowie czerwca.

A nuclear.pl nieco więcej o tych wskaźnikach:

"Bizmut-214 jest jednym z radionuklidów z szeregu uranowo-radowego (w tym pochodnym naturalnego, promieniotwórczego gazu Radonu-222). Naturalnie występuje on na powierzchni ziemi oraz w atmosferze w postaci aerozoli. Podczas deszczu aerozole zawierające Bi-214 są wzbijane z powierzchni ziemi, a także wymywane z atmosfery. Docierając do detektora możliwe jest zmierzenie promieniowania gamma emitowanego przez ten izotop.

Powoduje to wzrost tła promieniotwórczego. Zmierzone wartości są jednak niskie i nie stwarzają zagrożenia dla życia lub zdrowia. Jak zaznaczyła PAA, że izotop ten nie jest wykorzystywany w jakimkolwiek przemyśle, w tym zbrojeniowym."

Zielczan

@MESSIAH dosłownie kilka lat temu w Warszawie była burza piaskowa z tego pyłu saharyjskiego xD

send_me_noodles

@MESSIAH No litości, w zakładce FAQ jest dokładnie opisane skąd ten wzrost bizmutu:

https://www.umcs.pl/pl/najczesciej-zadawane-pytania-faq-,21789.htm

Dla oszczędzających na kliknęciach wklejam:


Dlaczego występują znaczne wahania poziomu radioaktywności? Jakie jest źródło radioaktywnego bizmutu?


Duże wahania poziomu radioaktywności spowodowane są głównie przez zmiany zawartości jednego z naturalnych składników - Bi-214. Jądro to pochodzi z rozpadu U-238. Uran jest naturalnym składnikiem gleby oraz skały płonnej, która stanowi zanieczyszczenie spalanego w dużych ilościach węgla kamiennego. Izotop Bi-214 znajduje się w powietrzu w postaci aerozoli i pyłów. Stężenie jego zależy od wielu czynników miedzy innymi: położenia jego lokalnych źródeł, kierunku wiatru, opadów. W początkowej fazie opadów aerozole i pyły są wymywane przez krople deszczu i osadzane na osłonie detektora. Wówczas rośnie liczba zliczeń. W dalszej fazie, po spłukaniu zanieczyszczeń, liczba zliczeń maleje. Zmiany radioaktywności Bi-214 skorelowane są z lokalnymi warunkami atmosferycznymi. Poziom radioaktywności i jego wahania są pochodzenia naturalnego i nie stanowią dla nas zagrożenia.

MasterChef

Co roku pył z Sahary nam towarzyszy, coś ty przespał te 20 lat?

MESSIAH

@MasterChef Covid tez byl od zarania dziejow? Podobno byl bezobjawowy. Media i rzady przescigaly sie w jak najglupszych pomyslach patrzac jak ludzkie barany sluchaja sie wszytskiego co im powiedza.

Sahelantrop

@MESSIAH Dokładnie! O Ziemi też bardzo długo pierdolili, że jest okrągła.

Nemrod

@MESSIAH Jeśli chodzi o koronawirusy to tak, są z nami od wieków. Odkryto je dopiero w latach 60. Wciąż nie ma na nie skutecznego lekarstwa ani szczepionki (bo za szybko mutują), ale o tym akurat nie można pisać, bo będziesz szurem.

MasterChef

Od setki lat istnieją ludzkie koronowirusy, dopiero od lat 60 zaczęto je studiować

Zaloguj się aby komentować