Z dala od niedoli #19:

Raporty wskazują, że w małych miejscowościach w Polsce występuje problem wykluczenia transportowego, który często powiązany jest ze źle zorganizowanym transportem publicznym. Czy to oznacza, że Polacy są mniej mobilni niż ludzie w innych częściach świata? Otóż nie, w Polsce przypada średnio 0,77 auta na osobę, podczas gdy w krajach takich jak Pakistan, Wietnam, czy Kenia jest to poniżej 0,05 samochodu na osobę. W Demokratycznej Republice Konga, absolutnym rekordziście tej niechlubnej statystyki, zaledwie 4 na 1000 osób posiada samochód. Według prof. Dunbara człowiek jest w stanie utrzymywać relacje z około 150 znajomymi. Oznacza to, że gdybyś urodził się w DRK, to całkiem możliwe, że nie tylko nie posiadałbyś auta, ale również nawet nie znałbyś nikogo kto tak owe by posiadał.

#zdalaodniedoli

Co do poprzedniej fiszki - poprawną odpowiedzią w ankiecie jest "Nigerii", wskazało ją jedynie 8% ankietowanych!
6d0752dc-1a0c-4600-af9a-594efb626572

W którym z tych państw obywatele posiadają najwięcej aut? (oczywiście badany jest stosunek liczby aut do populacji, dane na 2022 rok)

134 Głosów
Analnydestruktor

@CiekaowstkInwestycyjne tylko że w Azji to motorki są podstawą. Więc ten Wietnam...

Zapster

Zajebista logika, brawo


Porównać ubogie kraje, o kilkaset procent wyższe pod względem liczby ludności do 40 mln Polski. Nie mam pytań

CiekaowstkInwestycyjne

@Zapster 


Gdy zapytano Polaków o ich wady, na pierwszym miejscu pojawiła się skłonność do malkontenctwa i narzekania. Według mnie jest to o tyle dziwne, że jesteśmy światowymi szczęściarzami, mogąc urodzić się akurat w Polsce i akurat w obecnych czasach. Obecnie przeciętny Polak jest znacznie bogatszy i szczęśliwszy niż przeciętny człowiek żyjący na Ziemi.


Z tego powodu stworzyłem serię fiszek, które pokazują, jakimi szczęściarzami jesteśmy, że żyjemy właśnie w Polsce. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy walczyć o jeszcze lepszą Polskę; nie taki cel przyświecał mi przy pisaniu tych fiszek. Rozchodzi się jedynie o refleksję: „Czy naprawdę mam na co narzekać?”. Wierzę, że jeżeli energię potrzebną na całe to narzekanie zamienilibyśmy w działalność społeczną i samorządową, to Polska stałaby się jeszcze lepszym miejscem do życia

Zapster

Pomysł rozumiem, ale porównanie nie najlepsze. Dobrym przykładem może być, że mamy najwięcej samochodów per capita w EU.

Zaloguj się aby komentować