Przychodzę do was z kolejną naprawą. Tym razem Milwaukee M18onepd. Przejechał po nim wózek widłowy i padło łożysko w przekładni. Co ciekawe Milwaukee nie oferuje części do przekładni. Jak wam padnie to autoryzowany serwis wymieni całość.
Zostawiam efekt moich prac, schemat dostępnych części do przekładni oraz winowajcę nieprawidłowej pracy o życzę wszystkim miłej soboty. Pozdrawiam!
#narzedzia #elektronarzedzia #silonaprawia
A tu wspomniany schemat i winowajca.
@silo1408 napisy odmalowywujesz?
@glebogryzka Zawsze
dziewczyny z serwisu mwk pozdrawiają
Również pozdrawiam!
@silo1408 z 300 ->20 ... gdzie zarobek?
@silo1408 Jak wydobywasz takie schematy, skoro nie jesteś autoryzowanym serwisem?
@Kompromitacja Zazwyczaj są w internecie, w innym przypadku pożyczam od kolegów z serwisu bo przez kilka lat pracy poznałem parę osób z Makity Boscha Milwaukee, w DeWalcie pracowałem kilka lat.
@jarezz To oszczędność na przekładni, dochodzi jeszcze koszt smaru i robocizny.
@silo1408 dobra praca kolego!!
Swoja droga co sadzisz o sprzecie od Milwaukee?? Widze ze jest to sprzet raczej trudno dostepny. Sam dostalem rok temu w prezencie od firmy wkretarko - wiertarke i poki co jestem zadowolony. Do jakiej marki mozesz go porownac i kto to w ogole produkuje.
@silo1408 marzy mi sie taki klucz udarowy milwaukee ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@borsiu trudno dostępna? Co druga hurtownia motoryzacyjna czy sklep z częściami rolniczymi handluje Milwaukee
@borsiu Produkuje to TTI zaraz obok Ryobi i AEG, sprzęt dosyć mocny i wytrzymały porównanałbym do Dewalta ale moim zdaniem niektóre modele są lepsze a inne gorsze u jednej i drugiej marki. Dodatkowo Milwaukee jest ciekawsze wizualnie. Z minusów słaba dostępność części i ,,modułowa" budowa. Nie ma że wymienisz sobie jeden pojedyńcze tryb czy wałek lub łożysko tylko cały moduł. W DeWalcie masz zazwyczaj dostępność każdej pojedynczej części, przynajmniej jak chodzi o przekładnie.
@borsiu mam milwauke od 3 lat. wywierciłem w drewnie, cegle, betonie setki dziur i przykręciłem lub odkręciłem drugie tyle wkrętów. To jest sprzęt prawie nie do zdarcia. Robi robotę. Jakbym miał wybierać i zabrać na bezludną wyspę starą albo milwauke to wybrałbym to drugie.
@jarezz No przecież widzisz że na drugim zdjęciu już nie ma baterii, pójdzie na allegro i dzięki temu jakoś chłop wyjdzie na swoje
Gx
@borsiu W tych najdroższych markach jeśli chodzi o sprzęt akumulatorowy największą różnicę robi elektronika zarządzająca baterią bo to dzięki niej można uzyskać jak najlepszy czas pracy. Milwakuee ma bardzo dobrze zrobione.
Gx
@borsiu mogę się wypowiedzieć bo to mój sprzęt jest na zdjęciu. W tym samemu czasie jak używaliśmy tego narzędzia zajechaliśmy 2 szt podobnej klasy wkrętarek Metabo.
Wkrętarka ze zdjęcia została przejechana jakieś 2 razy kilkunastotonowym wózkiem widłowym, spadła niezliczoną ilość razy z wysokości 1-2 m i a w międzyczasie wywierciła tysiące otworów w stali nierdzewnej, węglowej i aluminium. Bardzo nie lubię marki Milwaukee za monopolistyczne zapędy na rynku, wypychanie innych marek z dystrybucji i budowanie kultu, ale ten kult nie bierze się z niczego. Wszystkie duże firmy jakie znam przeszły w 100% na Milwaukee i są z tej decyzji zadowolone. Do profesjonalnego użytku bardzo dobre, do sporadycznego można kupić coś tańszego niż Mil i tez być zadowolonym.
@tomek-krzysiu Też bym wolał Milwaukee niż twoją starą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A jak ze sprzętem hilti? Słyszałem, że również dobra marka i raczej z górnej półki- patrząc cenowo. Ale jak z jakością? Akumulatorowe mają dosyć ciężkie- co dla mnie jest wadą. Milwaukee także do lekkich nie należy.
AEG wydaje mi się gorzej dostępne i z mniejszym asortymentem - kiedyś rozglądałem się za ich narzędziami.
No i pozostaje jeszcze kwestia makity - która podobno straciła na jakości, ale wypuścili nową serię XGT. Może ktoś próbował?
Aktualnie mam narzędzia makity, ale myślę o zmianie z powodu zbyt szybkiego zużycia.
@Eszy Jeżeli budżet pozwala Ci na Hilti to jest to sprzęt nie do zdarcia. Jednak po gwarancji serwis jest problematyczny. Części są drogie i trudno dostępne. AEG to raczej niska półka. Makita, średnia półka niższe ceny ale tak jak mówisz szybkie zużycie. Za to serwis pogwarancyjny jest dość przystępny części są łatwo dostępne i stosunkowo tanie.
@silo1408 zasłużyłeś na obsypanie złotem, szanuje za dzielenie się wiedzą i jednocześnie zarabianie na niej. Sam czasami coś majsterkuje i uda mi się naprawić coś o czym internet milczy, chciałem dzielić się takimi tipami na Mirko, może zacznę na hejto 😀
@Rymowany_tamburyn Dziekuję. Dobry pomysł, im więcej twórców tym lepiej.
@silo1408 no hilti jest stosunkowo drogi, wiec na raz nie kupie 12 narzędzi( ͠° ͟ʖ ͡°) chyba, że jest jakaś marka z narzędziami w miarę lekkimi, a solidymi z dobrym serwisem - jak orzy makicie może.
@silo1408 Też używam w swojej firmie Milwaukee i jak do tej pory zauważyłem dwa minusy wkrętarki - futerko trzyma jak chce (mimo poprawnego zakręcania) i sporadycznie raz na ruski rok potrafi się tak zaciąć że przestaje działać i trzeba wyciągnąć i włożyć baterię (taki restart). Poza tym jestem zadowolony
@Eszy DeWalt może? W miarę lekkie narzędzia akumulatorowe zwłaszcza na nowych Aku powerstack.
@silo1408 a gdzie mieszkasz? Można Tobie wysłać swoje elektronarzędzia?
@adrwas Żerczyce, Podlaskie. Można wysłać kurierem lub do paczkomatu. Wyceniam bezpłatnie urządzenia.
Elegancko, ja ostatnio naprawiałem swój klucz udarowy milwaukee który miał spory luz na kwadracie, pytałem w kilku serwisach i chcieli wymieniać przekładnie koszt ponad 300zl, a ja dałem tokarzowi do wytulejowania samą główkę i za flaszkę jest super
@Eazy-e No i super! O to chodzi
Kierowniku szczerozłoty spróbuj jeszcze z tym yt
Zajmujesz się też agregatami?
Pozdro
Doceniam content, dawaj dalej wpisy, super się czyta
@Skrewdriver14 Robię praktycznie wszystko agregaty też. Spróbuję z filmami potrzebuje tylko trochę czasu. Ale możesz mi doradzić jakbyś wolał, szybką formę bez gadania czy długi film z tłumaczeniem co i dlaczego?
@Jajco Pięknie dziękuję.
@silo1408 Dla mnie każda opcja spoko. Jednak patrząc na aktualne trendy, lepiej by zgarniała wyświetlenia szybka forma.
@borsiu nie chce tutaj narzekać, ale muszę. Milwaukee używam w pracy pod dużym obciążeniem, ma b.duzo śrub do przykrecenia i niestety bateria łapie luz i nie styka. I to w sumie szybko bo już po 2-3miesiacach. Zaznaczam, że to jest problem przy intensywnym użytkowaniu. Śruby 12x50 i tak około 500szt dziennie. Problem z przekładniami występuje znacznie później. Makita ma taki amortyzator drgań, więc problem baterii chyba odpada(był w firmie przedstawiciel handlowy i tak twierdzil). Jednak siła dokrecania jaka ma Milwaukee rozkłada na łopatki konkurencję. I w sumie to ciężko jest porównywać, bo chyba wszystko w jednej fabryce jest robione, tylko innymi drzwiami wywożone...
@silo1408 już myślałem, że za 20 to zrobiłeś
@Tonymark W Makicie płytka ze stykami do baterii ma minimalny luz, można to uznać za amortyzację dla samego styku, natomiast pełną amortyzację uchwytu baterii mam tylko w młocie udarowym i ona raczej ma zapewnić żywotność baterii, reszta narzędzi w tym wkrętarka z udarem ma tylko 2 gumowe wałeczki.
Co do siły zakręcania to wiesz, są różne modele
Gx
@Gumoleum kiedyś jeden koleś powiedział mi tak "Jak się nie ma co się lubi to się kocha swoją żonę, albo zbiera się na milwauke..." xD
Zaloguj się aby komentować