Tu się dzieją wybory prezydenckie:

Do lokatorów w Polsce trafiają informacje o podniesieniu czynszu. Mieszkańcy bloków nie mają co liczyć na to, że wzrost opłat się zatrzyma. Jeśli chodzi o ten rok, to z moich analiz wynika, że fala podwyżek ruszyła we wrześniu. I nic nie wskazuje na to, by coś miało ją zatrzymać – mówi Tomasz Błeszyński, niezależny ekspert nieruchomości. – Spółdzielnie mieszkaniowe konsekwentnie przerzucają na lokatorów wyższe koszty – dodaje.

Kolejnym elementem podwyżek są opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Według wyliczeń spółdzielni, wzrost może wynieść 30 proc. w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym. Szczególnie dotkliwa będzie podwyżka opłat za ciepło. Stała opłata może pójść w górę o 12-23 proc., a koszty zmienne mogą podskoczyć nawet o 40 proc.

Sytuację mieszkańców znacząco pogorszyła likwidacja tarcz osłonowych, które chronił przed wzrostami cen prądu inciepła. Nowe rozwiązania wprowadzone przez rząd nie zapewniają już tak skutecznej ochrony. Przykładem jest zmiana maksymalnej ceny za ciepło – od pierwszego stycznia 2025 roku limit wzrośnie do 134,97 zł za GJ, co oznacza kolejny wzrost opłat dla lokatorów.

https://www.money.pl/gospodarka/fala-znow-ruszyla-nadchodza-miesiace-podwyzek-beda-chcieli-sie-zabezpieczyc-7095089651403360a.html

#polityka
maximilianan

@smierdakow super powód sobie znaleźli xDD chciałbym żyć w kraju gdzie byłby wgląd w wydatki spółdzielni i można byłoby zobaczyć jak wzrosły po wzroście płacy minimalnej XD

45e3f379-c3c9-409a-99e5-dba82f37b7b8

Zaloguj się aby komentować