Temperatury wody gruntowej od listopada do czerwca które zarejestrowałem za pomocą czujników w mojej gruntowej pompie ciepła.
LEGENDA:
Pierwsza kolumna przedstawia datę pomiaru.
Druga kolumna to temperatura wody ochłodzonej czyli po przejściu przez wymiennik płytowy pompy ciepła, która jest zrzucana przez pompę ciepła do studni zrzutowej.
Trzecia kolumna to temperatura wody gruntowej która jest pobierana ze studni czerpalnej i dopiero wpływa na wymiennik płytowy pompy ciepła.
Jak widać nie jest tak jak pisali tu niektórzy mądrale, że to nie będzie działać i nie ma szans żeby temperatura wody gruntowej w zimie miała 8 stopni Celsjusza. Byli tacy niestety ale jak zwykle zasady fizyki pokazały kto ma rację.
#stepujacybudowlaniec #pompaciepla
https://www.youtube.com/watch?v=ihXZcm2J-No
3a450c6e-40db-4e00-b689-a95c79591504
eltomas

rozklad jazdy:

jazda z wykopkami!

smiejsiezzycia

@StepujacyBudowlaniec masz odwierty czy wężownice na ogrodzie?

StepujacyBudowlaniec

@smiejsiezzycia ani to ani tamto https://www.youtube.com/watch?v=iyi8t2j06xQ&list=PL_Oh8xdr8I2iDznvXK74UvS7VB-TEKrxB&index=41

Cała playlista jest poświęcona mojej instalacji dla pompy ciepła więc można prześledzić każdy element wykonanych prac - niczego nie ukrywam.

smiejsiezzycia

@StepujacyBudowlaniec ogólnie ciekawe rozwiązanie. Ile m³ musisz przepompować między studniami w jeden dzień zimą?

StepujacyBudowlaniec

@smiejsiezzycia maksymalnie może to być 4 x 60min x 100l/min = 24 m3 ale tak na prawdę nie wiem z ile litrów na minutę pompuję

Zaloguj się aby komentować