Taką papierową instrukcję dostaję do urządzenia medycznego, które kupuję regularnie.
Po rozłożeniu, instrukcja jest wielkości siedmiu kartek A4.
Rocznie potrzebuję 37 opakowań, do każdego opakowania dorzucona jest taka instrukcja - więc rocznie do śmieci wyrzucam 259 kartek a4.
Wiecie ile razy czytałem tą instrukcję? Zero razy, bo aby korzystać z urządzenia wymagany jest smartfon z appką, która zawiera niepomijalną instrukcję, która prowadzi użytkownika krok po kroku. Nie mówiąc już, że lekarz informuje jak z tego korzystać + dorzuca rozbudowaną instrukcję w formie książeczki (ok. 40-70 stron a4).

We wcześniejszych wersjach urządzenia, były opcję zakupu urządzenia w trzypaku, wtedy było jedno opakowanie, jedna instrukcja i trzy urządzenia. Teraz takiej opcji nie ma.

Jeszcze kolejna rzecz, w Polsce jest tylko jeden dystrybutor, który oferuje to urządzenie. Taką instrukcję mogliby dorzucać ekstra na całe zamówienie, a nie że robiąc zamówienie na pół roku, dostaję 18 urządzeń i 18 instrukcji obsługi.

Pieprzenie o #ekologia, #recykling na każdym możliwym kroku, przy jednoczesnym wymaganiu dorzucania instrukcji (bo zakładam, że nie jest to wymysł producenta, a konkretne wymaganie) to jak naplucie mi w twarz.
1b2e2909-6563-4692-9c9a-122d7d40c1d7
6

Komentarze (6)

@HmmJakiWybracNick A ta książeczka w ilu językach? Bo to też mnie irytuje strasznie, jak dostaję piękną klejoną książkę w 30 językach, w dodatku na wcale nie najgorszym papierze (na bank nie z makulatury, polska fantastyka potrafi być skromniej wydawana).

@Shagwest Instrukcja w wydaniu na EU zawiera te języki: en, cs, da, nl, fi, fr, fr-ca, de, hu, it, no, pl, pt, sk, sl, es, sv, tr.

Dodam tylko, że producent pojawia się na nowych rynkach (krajach) np. w Polsce z tą konkretną wersją produktu pojawił się w poprzednim roku. Więc śmiało można przypuszczać, że z czasem instrukcja będzie jeszcze większa, zawierając nowe języki

259 kartek:) Mała drukarnie dziennie przerobi tonę papieru na etykiety konserw, a ty tu kartki liczysz

@SzwagierPrezydenta Tak, tylko globalnie w 2022 roku producent miał 1.7 miliona użytkowników, można założyć, że większa część z nich regularnie korzysta z ich produktów.

Etykieta konserwy ma jednak jakąś wartość dodatnią - kcal/makro/info o składnikach/kod kreskowy/nazwa produktu/ data ważności. Podobnie jak kartonowe opakowanie wyżej wspomnianego produktu, upewnia mnie, że produkt jest fabrycznie zapakowany, informuje o nazwie produktu, zawiera info o wymaganej aplikacji, jakiś numer kontaktowy, numer seryjny potrzebny do ewentualnej reklamacji, itp. Za to instrukcja obsługi duplikuje informacje zawarte na stronie internetowej/w aplikacji mobilnej.

@HmmJakiWybracNick zgaduję, że dodanie tej makulatury to wymóg prawny skoro chodzi o urządzenie medyczne.

Gdybyś zamówił 18 urządzeń i dostał tylko 17 takich instrukcji to ktoś mógłby pójść siedzieć xD

Zaloguj się aby komentować