5/50 Olej z dzikiej róży (INCI: Rosa Canina Fruit Oil)
PACZCIE JAKA ŁADNA POMARAŃCZKA!
Zazwyczaj oleje kosmetyczne są żółte - czasem w cieplejszej żółci (np. z czarnuszki, migdałowy), czasem zieleńszej (np. oliwa, awokado, tamanu). Lekko barwi, więc o s t r o ż n i e. Zapach ledwie wyczuwalny roślinny.
Najczęściej polecany jest do skóry dojrzałej i włosów wysokoporowatych, ale olej jak rdest - wszystko z niego można zrobić: olejowanie włosów/skóry głowy/ciała/paznokci, jako dodatek kilku kropli do odżywki/kremu/maseczki/na końcówki włosów jako serum.
Olej z tzw. schnących z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi; nie jest komedogenny, pomaga przy trądziku, przebarwieniach, rozstępach. Jedyny minus, że schabowego się na nim nie usmaży.
Ocena: 5/5
#recenzjerozanychrzeczy #kosmetyki #pielegnacja
@UmytaPacha ostatnio doczytałam się olejku różanego w cieniach do powiek
@moll ciekawe! na różany rzadko są alergie, podrażniło cię?
@UmytaPacha jeszcze nie testowałam. Na razie dobrałam się do nowego tuszu do rzęs. Paletki czekają
@UmytaPacha A gdyby wziąć zwykłą, czystą wazelinę kosmetyczną i wymieszać po rozgrzaniu z olejkiem różanym to co by było? Pytam, bo skład pomadki z poprzedniego wpisy jest, delikatnie mówiąc, bogaty.
@Lubiepatrzec pewnie zależy od proporcji, ale wydaje mi się, że konsystencja byłaby zbyt męcząco lejąco-tłusta do nakładania i noszenia.
Wazelina bardzo dobrze chroni przed utratą nawilżenia, ale sama w sobie nie ma wartości odżywczych. Jak lubisz oleje w pielęgnacji to kłania się polska marka Sylveco na nich oparta - pomadki też mają i bardzo je sobie chwalę.
Zaloguj się aby komentować