Polski gigant o kosztach nakrętki przy butelce. "Zapłaciliśmy za to 30 mln zł"

Polski gigant o kosztach nakrętki przy butelce. "Zapłaciliśmy za to 30 mln zł"

Businessinsider.com.pl
Unijne przepisy wymagające przyczepiania nakrętek do butelek mają zmniejszyć ilość plastiku w oceanach, morzach i w glebie. Znany polski producent mleka opowiedział jednak o ubocznych skutkach regu...

Chciałbym aby kiedyś ktoś zrobił takie wyliczenie też tych kosztów, czy ubitych polskich firm dzięki UE.

Jak zmienił się Kapitał własnościowy firm, jaki % dotacji biorą zagraniczne itd. Itp.

#polityka

Komentarze (11)

bartek555

Tak, kurwa, wy zaplaciliscie xD kazdy z pracownikow jeszcze sie po 5zl dokladal, bo przeciez to byloby niepowazne przerzucic koszty na koncowego odbiorce. Kto to widzial.

tyle_slow

@bartek555 tak, bo jak konkurencja jest tańsza, to można podnosić cenę produktów bez żadnych oporów. Szczególnie jak masz długoletnie kontrakty z sieciami handlowymi... tak, tak, tak.

Sahelantrop

@tyle_slow A nie jesteś ciekaw listy polskich firm, unicestwionych uporczywymi kontrolami Urzędu Skarbowego? Albo listy firm, które istnieją i dobrze się mają wyłącznie dzięki otwartemu rynkowi UE?

Jesteś jednym z tych, którzy na plastiku przy zakrętce rozcięli sobie wargę?

tyle_slow

@Sahelantrop a czy muszę w jednym wpisie wrzucać wszystkie tematy? czy Twój komentarz poruszył wszystkie wątki które Ciebie ciekawią czy tylko fragment?

VonTrupka

Od wprowadzenia tych przyspawanych nakrętek do opakowań zachodzę w łeb jak to ma zmniejszyć ilość plastiku w środowisku? Wszelkie zbiórki nakrętek (co miało sens chociażby ze względów recyklingowych) wzięły przez to w łeb. Co w rzeczywistości będzie miało efekt odwrotny i tym bardziej przyczyni się do zwiększenia ilości plastiku w środowisku.


>Posypały się na nas gromy — opowiadał. Mówił, że firma przekonywała do słuszności tej regulacji, ale zabrakło stosownych kampanii społecznych po stronie regulatora.


jebanie kotka plastikowym młotkiem

żaden geniusz marketingu tej firmy nie wpadł na to aby na etykietach przez miesiąc produkcji towaru drukować informacje o kolejnej durnej dyrektywie unijnej, do której producent MUSI się dostosować?

Ot chociażby lakoniczne "wkurza cię nowa zakrętka? zeskanuj kod qr i dowiedz się dlaczego" na etykiecie wystarczyłoby w zupełności.


Co do pytań to mnie interesowałoby zestawienie dotowania rolnictwa i przetwórstwa przez kraje UE, gównie z własnych budżetów, nie z dofinansowań unijnych.

Ale to wymagałoby od redaktorów znajomości przede wszystkim języka francuskiego i niemieckiego.

tosiu

Ja nie rozumiem jaki to problem żeby w całej UE zastosować rozwiązania z PRL. Płyny w szkle, reszta w papierze i cyk - problem rozwiązany.


Aaaa ja wiem dlaczego nie. Bo wtedy rzeczywiście się rozwiąże problem, a nie postawi na wygranej pozycji korporacje a wyjebie w pień małe firmy.

Stashqo

@tosiu szkło nie rozwiązuje zbyt wielu problemów, za to dodaje nowych jak np. drogi transport, magazynowanie, ogromne ilości wody i chemii do mycia lub energi do przetworzenia.


Jedynym rozwiązaniem, które działa i to nieźle, jest kaucja na wszystkie puszki i plastikowe butelki.

VonTrupka

@Stashqo recykling szkła za czasów prl mógłbym zaryzykować że sięgał 100%

Dzięki lokalnym skupom szkła.

BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta

Ja nie rozumiem jaki to problem żeby w całej UE zastosować rozwiązania z PRL. Płyny w szkle, reszta w papierze i cyk - problem rozwiązany.


@tosiu potęga chłopskiego rozumu

tosiu

@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta ale gdzie wady?

BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta

@tosiu chłopski rozum nie ma, wiadomo. Brzytwa Ockhama i takie tam

Zaloguj się aby komentować