Oto fotowoltaika wszystko-w-jednym wpinana do ściennego gniazdka. Nawet 6 kW mocy z panelu PV plus bateria od 5,1 kWh

Oto fotowoltaika wszystko-w-jednym wpinana do ściennego gniazdka. Nawet 6 kW mocy z panelu PV plus bateria od 5,1 kWh

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – www.elektrowoz.pl
Niemieckie firmy Indielux oraz EPP Solar opracowały system fotowoltaiczny plug-in /PV plug-in/, czyli taki, który wpina się bezpośrednio do domowego gniazdka, żeby zasilać w ten sposób urządzenia domowe. Ma to być „największy system plug-in na świecie”, osiąga od 3 do 6 kW mocy z dwustronnego panelu fotowoltaicznego. Obowiązkowym elementem zestawu jest też magazyn energii o pojemności od 5,1 do nawet 25,6 kWh. Całość ma być sprzedawana także w Polsce od grudnia bieżącego roku w cenie od 4 700 euro.
#oze #fotowoltaika

Komentarze (8)

Nemrod

@Cybulion Takie mikroinwertery już istnieją i wpina się je do gniazdka. Tylko to zakłada wysyłanie energii do sieci.

Nemrod

Czyli energia idzie na miasto, a więc zamiast elektryka, który to podłączy, to umowa z energetyką, zmiana licznika i net-metering. To już wolę elektryka.

No i chcę zobaczyć ten "panel" o mocy 3 do 6 kW.

konto_na_wykop_pl

@Nemrod Wydaje mi się, że w tym rozwiązaniu inwerter nie podbija napięcia żeby nie oddawać energii do sieci. Ogólnie to fajne rozwiązanie plug and play, bez żadnych przeróbek sieci, wymiany liczników ani zgłoszeń do dostawcy energii. Jak zwykle problem tego typu rozwiązania to cena i czas zwrotu inwestycji. Tylko ten panel 3 do 6kW - w to akurat średnio wierzę. No chyba, że ma ze 30m2

Nemrod

@konto_na_wykop_pl Nie wycyrklujesz idealnie domowego zapotrzebowania, tym bardziej, że z perspektywy inwertera nie da się ustalić, czy spadek napięcia (a więc wzrost zapotrzebowania na energię) wystąpił, bo ty włączyłeś piekarnik, czy sąsiad włączył. Więc nawet jeśli inwerter nie wpycha na siłę prądu do sieci, to zrobi to przypadkowo, jeśli któryś z sąsiadów po prostu mocno obciąży lokalną sieć 230V.

Już nie mówiąc o tym, że energetyka nie życzy sobie żadnego prądu w ich sieci, jeśli nie masz umów, norm i całej reszty. Off-grid, żeby się energetyka odwaliła, to umieszczenie inwertera za licznikiem, a instalacji domowej za inwerterem. To się da zrobić samemu lub ewentualnie przy pomocy elektryka Staszka. Bez żadnych zgłoszeń, umów i wymian licznika. Bez żadnej szansy na wrzucenie jakiejkolwiek ilości prądu do sieci.

100mph

Zgadnijcie jak jednokierunkowy licznik traktujew takim przypadku energie wyslana do sieci ;)

Nemrod

@100mph Testowałem, mam nawet stary licznik z kółkiem, który co prawda kręcił się w drugą stronę, ale nabijał we właściwą

100mph

@Nemrod Prawidlowa odpowiedz. Wiekszosc stosowanych licznikow jednokierunkowych bedzie w takim przypadku eksport energii sumowac do energii pobranej.

Zaloguj się aby komentować