https://nitter.net/pronounced_kyle/status/1742588127628361809#m
#lk99 #nadprzewodnik #technologia #nauka #ciekawostki #hts
@NrmvY ale ceramiczny nadprzewodnik nic nam nie daje i takie już istniały wcześniej
@maximilianan w -10C?
@ataxbras w -20, sek w tym, że tego nie uformujesz
@maximilianan są ceramiczne nadprzewodniki używane w elastycznych taśmach: https://www.superpower-inc.com/Technology.aspx
Gdyby wariacja LK-99 dała nadprzewodnik działający w około -23 stopniach to teraz do chłodzenia takich tasiemek wystarczy zwykła technologia z zamrażalki którą każdy ma w domu.
@maximilianan -23, mój błąd, sam nie wiem, skąd mi to -10C wskoczyło.
@NrmvY Ponadto, jako że z tego co czytałem wynika, że kluczową jest domieszka siarki, którą wcześniej uważano za przypadkową i niepożądaną, być może to nie koniec możliwości tej kombinacji. Co więcej, pokazuje to, że nie ma zjawisk w istotny sposób ograniczających nadprzewodnictwo wysokotemperaturowe, poza tymi które znamy, których nie lubimy i które najwyraźniej nie są nie do pokonania. Ruchliwość elektronów można ograniczyć określonym układem molekularnym.
Co do użyteczności ceramiki - jest niewygodna, to fakt. Ale thin-film może tę niedogodność zniwelować. Idąc dalej, planowane struktury aerożelowe, dzięki niemal jednoatomowym "bąblom" również pozwalają na elastyczność. Nie są możliwe w każdym materiale, ale należy to sprawdzić.
@NrmvY Nice, big if true.
@ataxbras true if big
Zaloguj się aby komentować