@myrmekochoria ciekaw jest jak się podejście do śmierci zmieniło po drugiej wojnie światowej. Generalnie jak brutalność spadła w dramatycznym stopniu. Te obecnie wzrostu przestępczości z powodu muzułmanów w Europie to i tak jest nic w porównaniu z tym jak łatwo było dostać kosę pod żebra w tamtych latach w każdym większym mieście na świecie.
Zaś ta fotografia podchodząca z obojętnością do pary trupów to najlepiej pokazuje, obecnie przecież to traumatyczne przeżycie, wtedy to nic specjalnego. Chociaż wiadomo, w gazecie tego raczej nikt nie publikował... Znasz okoliczności zrobienia tej fotografii?
@DiscoKhan jest w linku troszkę opisu:
Gunned down at dinner: One chilling picture shows two well-dressed men slain over their spaghetti at an Italian restaurant in August 1933. Police officers at the time believed the hit had been organised by the mafia. Organised crime at the time still had a large hold over the city with the LA family of the American mafia reaching its peak strength in the 1940s and early 1950s under the reign of Jack Dragna. Dragna was an early influential Los Angeles figure who rose to prominence through bootlegging, political, and gambling endeavors
@szymek nie wiem jak tego linka przegapiłem, sam całe linki tutaj wklejam i jakoś się już przyzwyczaiłem do długich cyberłączy.
Dzięki!
@DiscoKhan
Chociaż wiadomo, w gazecie tego raczej nikt nie publikował.
Wczoraj na kanale Oblicza XX wieku się pojawił ciekawy materiał o pokrewnym temacie: https://www.cda.pl/video/185467822d/vfilm
Link do cda, bo youtube usunął pełną wersję...
@DiscoKhan czy ja wiem czy to takie traumatyczne przeżycie obecnie, mi się bardzo te zdjęcie podoba i jest w nim coś pociągającego i klimatycznego. Nazwałbym to ryzykiem zawodowym w pracy z mafia. Nawet lepsze niż w powszechnych zawodach fizycznych, jak zginiesz w takim zawodzie to zostają z ciebie brudne flaki i jesteś zbierany łopata jak kupa śmieci a tutaj panowie zginęli prostym strzałem w głowę podczas swojego zapewne bardzo smacznego posiłku, jest w tym coś pięknego
@ziel0ny hmmm... Mi bardziej chodzi, że kulturowo jest traumatyczne. Przecież ta fotka na Instagramie czy Facebooku byłaby usunięta żeby czyjejś wrażliwości nie naruszyć. Mnie to też ani ziębi ani grzeje, pomagałem przy skórowaniu i porcjonowaniu zwierzyny także trup to jest po prostu gnijące mięso. Sam akt gdy ktoś umiera to inna para kaloszy, nie mogę tych filmików z wojny oglądać, bo to na mnie wpływa za mocno. Ale dla mnie to nie są żadne orki tylko Rosjanie, może i głupi, może i nawet źli ale jednak ludzie. Wujka w armii miałem, był na misjach... Inna rzecz w panice odpowiadać ogniem czekając na wsparcie Amerykanów, inna rzecz się przyglądać cudzej śmierci i się nią upajać.
@DiscoKhan A o to ci chodziło z tym kulturowym odbiorem, to fakt w obecnych czasach według mnie nawet za bardzo mamy cenzure takich treści, na youtubie nie można powiedziec slowa samobójstwo żeby nie zdemonetyzowali filmu
@ziel0ny w polskim internecie też się zaczęło nawet na wykopie z tym, ostra cenzura zawsze jest zła. Tym bardziej ludzi ciągnie do ekstremalnych treści.
Minimalna kultura obyczajowa też znikąd się nie wzięła i wyniknela w toku setek lat rozwijania się kultur ale to co się obecnie robi w necie... To jest ostrzejsza cenzura niż w późnym PRLu. Wiem, bo mi żarty, naprawdę lekkie, usuwano za Hate Speech. Teraz Tusk cenzurę chce wprowadzać.
Gdzie jakie to jest Orwellowskie, mowa nienawiści to zwiększa radykalizm i zwiększa nienawiść, ludzie nie rozmawiają otwarcie to napięcia rosną. W Niemczech przez to jest największy rasizm w UE, wrzucałem kiedyś statystyki tutaj.
Zaloguj się aby komentować