Kalejdoskop #103: Produktywność, MLM, seks, sen i edukacja
hejto.plCześć!
Czasami w Kalejdoskopie znajdziesz rzeczy, których po prostu się nie spodziewasz. Czasem nawet ja ich się nie spodziewam, ale w jakiś sposób rezonują z tematyką tego newslettera. Tym razem dokładnie tak jest. Treści są wyjątkowo różnorodne, ale wszystkie łączy ciekawość poznawania nowych rzeczy i zdobywania wiedzy
Przyjemnego czytania!
1. Jak to jest, że niektórzy dużo robią (uczą się, czytają, piszą…), pomimo czasu spędzanego w pracy i na obowiązkach?
-- Po pierwsze, czasem po prostu wydaje się, że tak jest. W ciągu np. 2 miesięcy można przeczytać 3 książki, 30 artykułów, obejrzeć/przesłuchać 10 odcinków podcastów i kilkanaście filmów na YT, a zajmie to ledwo… godzinę dziennie.
-- Skąd więc wydobyć tę godzinę, jeśli codziennie mamy godzinę, ale za mało? Przede wszystkim optymalizować wykonywane zadania. Raz na jakiś czas przygotuj całą playlistę podcastów/treści audio i słuchaj ich w czasie np. dojazdu do pracy. Ważne, aby było wygodnie. Powinno się dać włączyć/zatrzymać odtwarzanie jednym przyciskiem, a bezprzewodowe słuchawki powinny być zawsze pod ręką. Przy zajęciach takich jak gotowanie/sprzątanie, możesz oglądać filmy na smartfonie/tablecie. Wykorzystaj też czas ćwiczeń, np. podczas biegania na bieżni.
-- Warto zaplanować chwilę na wyciszenie się przed snem i w tym czasie poczytać książkę. Może to poprawić jakość snu, więc docelowo zwiększy ogólną produktywność w ciągu dnia.
- How to find time to learn after work (Artykuł, ENG)
https://www.feststelltaste.de/how-to-find-time-to-learn-after-work/
#produktywność #czas #organizacja
2. Niedawno internet obiegła głośna afera w związku z wykryciem ogromnego przekroczenia normy rtęci w suplementach marki SFD. Okazało się, że w próbkach maksymalny dopuszczalny poziom rtęci w suplemencie przekroczył 1300% normy.
Czy musimy się obawiać i od razu iść na oddział toksykologiczny, jeśli spożywaliśmy np. skażoną rtęcią kreatynę? Otóż nie. Dawki te, mimo pozornie bardzo dużego przekroczenia normy nie są aż tak duże, aby spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, iż takiego suplementu z kreatyną spożywamy kilka, maksymalnie kilkanaście gramów dziennie.
Co to jednak dla nas oznacza? Po pierwsze, że pozornie proste, skuteczne i przebadane suplementy diety mogą być szkodliwe w niespodziewany sposób. Podobnie jednak może być z żywnością. Po drugie, to nie była pierwsza afera związana z suplementami marki SFD, więc warto zastanowić się dobrze nad wyborem sprzedawcy, przy kolejnych zakupach suplementów.
- PILNE! RTĘĆ w Kreatynie SFD (Film/audio, PL)
https://www.youtube.com/watch?v=_BftmweNBjk
- AFERA z suplementami. Kupujesz kreatynę, a dostajesz 1300% normy rtęci GRATIS Mnie to nie martwi (Film/audio, PL)
https://www.youtube.com/watch?v=1ofqdYAO_z8
#suplementy #kreatyna #zdrowie
3. Bardzo ważny materiał na temat sekt finansowych/MLM. Wyjaśnia w szczegółach zasady funkcjonowania różnego rodzaju “grup szybkiego zarabiania”, które działaniem przypominają klasyczne sekty i piramidy finansowe, a zamiast sprzedawania wartości ludziom, sprzedaje się w nich obietnice za pomocą manipulacji. Zdecydowanie warty obejrzenia materiał, ponieważ każdego z nas może spotkać (lub spotkała wcześniej) propozycja dołączenia do takiej grupy - to może skończyć się utratą finansów, czasu i zdrowia. Warto także wysłać ten materiał każdej osobie, która nawet potencjalnie uczestniczy w podobnym procederze
- Infiltracja Sekty Finansowej (Film, PL)
Link do zapisanego video: https://mega.nz/file/jypyQJ7A#6Hn7pq3fkPyJqUbE2o4U4bUFEN_SUQLR367OxrErM_M
Film został usunięty z YouTube z kanału “Nie wiem ale się dowiem”, ponieważ komuś bardzo się nie spodobał Był dostępny pod tym adresem i może kiedyś jeszcze wróci:
https://www.youtube.com/watch?v=iu3u-RIfJpM
#finanse #psychologia #manipulacja
4. Długoterminowe badanie wskazuje, że szeroko rozumiane szczęście u ludzi zależy w ogromnej mierze od relacji z innymi. Dodatkowo ważne są: poczucie posiadania celu oraz znaczenie wykonywanej pracy. Mniejsze lub negatywne znaczenie ma np. posiadanie rzeczy. Badanie podkreśla także, że do “dobrego życia” potrzebne jest dobre zdrowie. Ważne jest także, aby z mediów społecznościowych korzystać w sposób aktywny. Co to oznacza? Przeglądanie “tablic” jest bierną czynnością, a aktywną będzie np. komunikacja z innymi użytkownikami. Zamiast zostawiać lajki wszystkim, napiszmy konkretną wiadomość do kilku osób.
Dodam od siebie: warto wybierać z kim się zadajemy. Czasami mniejsza ilość znajomych, a bardziej “jakościowych” da o wiele większe korzyści, niż duża liczba znajomych prowadzących zupełnie odmienny styl życia lub ściągających nas na dół. Nie warto tylko dla prostych relacji robić tego, czego wewnętrznie “nie czujemy” i co nie jest zgodne z naszymi ambicjami i celami.
- Lessons from the longest study of happiness ever (Film, ENG)
https://www.washingtonpost.com/washington-post-live/2023/01/26/lessons-longest-study-happiness-ever/
#szczęście #samotność #zdrowie
5. Seks. Z jednej strony coś równie normalnego jak oddychanie, picie wody czy spanie. Z drugiej zaś, nadal temat tabu, o którym na szczęście w ostatnich latach mówi się stopniowo coraz bardziej swobodnie. Kwestie związane z seksem i relacjami są trudne, szczególnie, gdy mowa jest o zdradzie w związku. Za nią jednak kryje się ogromna ilość mechanizmów psychologicznych, o których jest wykład z linku poniżej. Nawet jeśli niespecjalnie interesuje Cię ta tematyka, to wystąpienia warto jest posłuchać aby dowiedzieć się jak wiele może “siedzieć w głowie” w kwestiach związanych z miłością i zbliżeniami.
- Seks, zazdrość i zdrada. Dynamika związków miłosnych - Michał Pozdał (Wykład/film, PL)
https://www.youtube.com/watch?v=4pU8jq988lo
#seks #zdrada #psychologia
6. Krytyka Andrew Hubermana oraz jego podcastu Huberman Lab Podcast. Autor krytyki przedstawia konkretne dowody w jednym z dłuższych artykułów (link w tym zamieszczonym poniżej), a do tego opisuje niektóre negatywne mechanizmy, jakie znajdziemy w podcaście Hubermana. Przede wszystkim są to: niewłaściwa weryfikacja i interpretacja badań naukowych, tj. wyciąganie wniosków, których nie powinno się wyciągać z badania. Kolejny problem to postawienie jakiejś tezy, a następnie budowanie całej opowieści na jej podstawie, gdzie teza ta… jest błędna. Według autora poniższego artykułu możliwe jest, że podcast Hubermana został w całości zaprojektowany przez jakąś agencję marketingową i jest po prostu nastawiony na zysk, a nie na rzetelną edukację.
- Fake-Guru Andrew Huberman (Artykuł, PL)
https://blog.krolartur.com/fake-guru-andrew-huberman/
#huberman #podcast #nauka
7. Badanie na temat blokowania światła niebieskiego przed snem. Według wyników, wśród osób z problemami ze snem, korzystanie z okularów blokujących światło niebieskie przez 2h przed snem przez 7 dni poprawiło ich jakość snu w porównaniu z noszeniem “okularów-placebo”. Wnioski z badania określają noszenie okularów blokujących światło niebieskie jako bezpieczne, tanie i łatwe w implementacji rozwiązanie do radzenia sobie z problemami ze snem.
Ode mnie: czy jeśli nie masz problemów ze snem, to to rozwiązanie sprawdzi się? Prawdopodobnie tak i prawdopodobnie również poprawi jakość snu. Ważne jednak, aby w okresie przed snem ogólnie unikać silnego światła i dostosować jasność i barwę ekranów oraz źródeł światła w domu.
- Blocking nocturnal blue light for insomnia: A randomized controlled trial (Artykuł, ENG)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5703049/
#sen #światło #badania
8. Kanał YouTube specjalisty od techniki biegania. Jeśli tylko przynajmniej myślisz o bieganiu, warto zapoznać się z filmami tego człowieka. Jeśli mniej lub bardziej regularnie biegasz, skorzystasz, bo poprawisz swoją technikę. Jeśli nie biegasz, bo np. sprawia Ci to dyskomfort lub powoduje kontuzje, filmy z tego kanału mogą pomóc Ci pokonać te problemy.
- Fredrik Zillén - Running Technique Specialist (Kanał YT, ENG)
https://www.youtube.com/@SpringSnabbare
#bieganie #ćwiczenia #edukacja
9. Chodzisz na siłownię, prawda? Jeśli nie, to zacznij (bo warto), ale najpierw zajrzyj do poniższego artykułu, który omawia… jak być dupkiem na siłowni. I to dosłownie. O co chodzi? W ogólnodostępnych klubach ludzie bardzo często zachowują się po prostu niegrzecznie, w ogóle nie myśląc o innych. Najczęstsze takie zachowania to:
-- Robienie sobie zdjęć w szatni na tle przebierających się osób
-- Używanie sprzętu specjalnego przeznaczenia (np. klatka do robienia przysiadów) do ćwiczeń, które można robić niemal wszędzie (np. bicepsy ze sztangą, wiosłowanie itp.)
-- Zajmowanie wielu maszyn/miejsca w godzinach szczytu
-- Zostawianie po sobie brudnego, zapoconego sprzętu oraz nieodkładanie ciężarów na miejsce
-- Wpatrywanie się w innych (np. na dziewczynę w legginsach)
-- Ciągłe korzystanie ze smartfona zajmując sprzęt/miejsce, gdzie ktoś inny mógłby ćwiczyć
-- Brak higieny (w tym także noszenie przepoconych, śmierdzących ubrań)
- How to Be a Gym Asshole (Artykuł, ENG)
https://www.yourworkoutbook.com/how-to-be-a-gym-asshole/
#siłownia #trening #etykieta
10. Wyszukiwarka AI, która działa na bazie ChatGPT oraz potrafi przeszukiwać internet i odpowiadać na złożone pytania. Może np. zebrać w odpowiedzi na Twoje zagadnienie konkretne artykuły naukowe lub filmy na YT. Radzi sobie też z językiem polskim.
- Wyszukiwarka AI (Wyszukiwarka, ENG)
https://www.perplexity.ai/
#ai #wiedza #informacje
Złota Myśl Na Dziś: Staraj się przyłapywać się na kreśleniu w głowie negatywnych scenariuszy i od razu przestawiaj myślenie na szukanie rozwiązań.
Co najbardziej Ci się spodobało? Daj znać, odpowiadając na ten e-mail lub w komentarzu. Przekręcenie kalejdoskopu zajmie mi chwilę. Kolejny numer newslettera przeczytasz już za 2 tygodnie. Pamiętaj, aby zaprosić swoich znajomych do zapisania się na stronie: https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop
Zachęcam do słuchania mojego podcastu “Podcast Na Zdrowie”: https://sebastianchudziak.pl/nazdrowie/
… oraz śledzenia moich kanałów na YouTube: https://www.youtube.com/c/SebastianChudziak/
https://www.youtube.com/channel/UCWGDvxGuPUH6UCN-GYjgTOw
Archiwum Newslettera jest dostępne na stronie https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop/
Jeśli chcesz pomóc w rozwoju Newslettera i otrzymywać jeszcze lepsze treści, wypełnij proszę tę ankietę: https://forms.gle/ZK5Bf2jZoCXjMtaK7
Pozdrawiam,
Sebastian
Poprzednie numery (archiwum) i zapis e-mail: https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop/
W skrócie: newsletter/agregator - streszczenia artykułów/filmów/audio, polecenia stron internetowych, podcastów, kanałów YT i innych, aplikacje, ciekawostki, life-hacki. Tematyka związana ze zdrowiem, jakością życia, odżywianiem, produktywnością, psychologią, medycyną, nauką, technologią.
Tutaj można obserwować: #kalejdoskop
Dodatkowe tagi: #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #wiedza #nauka #produktywnosc #lifehack #zdrowie #jakosczycia
Czasami w Kalejdoskopie znajdziesz rzeczy, których po prostu się nie spodziewasz. Czasem nawet ja ich się nie spodziewam, ale w jakiś sposób rezonują z tematyką tego newslettera. Tym razem dokładnie tak jest. Treści są wyjątkowo różnorodne, ale wszystkie łączy ciekawość poznawania nowych rzeczy i zdobywania wiedzy
Przyjemnego czytania!
1. Jak to jest, że niektórzy dużo robią (uczą się, czytają, piszą…), pomimo czasu spędzanego w pracy i na obowiązkach?
-- Po pierwsze, czasem po prostu wydaje się, że tak jest. W ciągu np. 2 miesięcy można przeczytać 3 książki, 30 artykułów, obejrzeć/przesłuchać 10 odcinków podcastów i kilkanaście filmów na YT, a zajmie to ledwo… godzinę dziennie.
-- Skąd więc wydobyć tę godzinę, jeśli codziennie mamy godzinę, ale za mało? Przede wszystkim optymalizować wykonywane zadania. Raz na jakiś czas przygotuj całą playlistę podcastów/treści audio i słuchaj ich w czasie np. dojazdu do pracy. Ważne, aby było wygodnie. Powinno się dać włączyć/zatrzymać odtwarzanie jednym przyciskiem, a bezprzewodowe słuchawki powinny być zawsze pod ręką. Przy zajęciach takich jak gotowanie/sprzątanie, możesz oglądać filmy na smartfonie/tablecie. Wykorzystaj też czas ćwiczeń, np. podczas biegania na bieżni.
-- Warto zaplanować chwilę na wyciszenie się przed snem i w tym czasie poczytać książkę. Może to poprawić jakość snu, więc docelowo zwiększy ogólną produktywność w ciągu dnia.
- How to find time to learn after work (Artykuł, ENG)
https://www.feststelltaste.de/how-to-find-time-to-learn-after-work/
#produktywność #czas #organizacja
2. Niedawno internet obiegła głośna afera w związku z wykryciem ogromnego przekroczenia normy rtęci w suplementach marki SFD. Okazało się, że w próbkach maksymalny dopuszczalny poziom rtęci w suplemencie przekroczył 1300% normy.
Czy musimy się obawiać i od razu iść na oddział toksykologiczny, jeśli spożywaliśmy np. skażoną rtęcią kreatynę? Otóż nie. Dawki te, mimo pozornie bardzo dużego przekroczenia normy nie są aż tak duże, aby spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, iż takiego suplementu z kreatyną spożywamy kilka, maksymalnie kilkanaście gramów dziennie.
Co to jednak dla nas oznacza? Po pierwsze, że pozornie proste, skuteczne i przebadane suplementy diety mogą być szkodliwe w niespodziewany sposób. Podobnie jednak może być z żywnością. Po drugie, to nie była pierwsza afera związana z suplementami marki SFD, więc warto zastanowić się dobrze nad wyborem sprzedawcy, przy kolejnych zakupach suplementów.
- PILNE! RTĘĆ w Kreatynie SFD (Film/audio, PL)
https://www.youtube.com/watch?v=_BftmweNBjk
-
https://www.youtube.com/watch?v=1ofqdYAO_z8
#suplementy #kreatyna #zdrowie
3. Bardzo ważny materiał na temat sekt finansowych/MLM. Wyjaśnia w szczegółach zasady funkcjonowania różnego rodzaju “grup szybkiego zarabiania”, które działaniem przypominają klasyczne sekty i piramidy finansowe, a zamiast sprzedawania wartości ludziom, sprzedaje się w nich obietnice za pomocą manipulacji. Zdecydowanie warty obejrzenia materiał, ponieważ każdego z nas może spotkać (lub spotkała wcześniej) propozycja dołączenia do takiej grupy - to może skończyć się utratą finansów, czasu i zdrowia. Warto także wysłać ten materiał każdej osobie, która nawet potencjalnie uczestniczy w podobnym procederze
- Infiltracja Sekty Finansowej (Film, PL)
Link do zapisanego video: https://mega.nz/file/jypyQJ7A#6Hn7pq3fkPyJqUbE2o4U4bUFEN_SUQLR367OxrErM_M
Film został usunięty z YouTube z kanału “Nie wiem ale się dowiem”, ponieważ komuś bardzo się nie spodobał
https://www.youtube.com/watch?v=iu3u-RIfJpM
#finanse #psychologia #manipulacja
4. Długoterminowe badanie wskazuje, że szeroko rozumiane szczęście u ludzi zależy w ogromnej mierze od relacji z innymi. Dodatkowo ważne są: poczucie posiadania celu oraz znaczenie wykonywanej pracy. Mniejsze lub negatywne znaczenie ma np. posiadanie rzeczy. Badanie podkreśla także, że do “dobrego życia” potrzebne jest dobre zdrowie. Ważne jest także, aby z mediów społecznościowych korzystać w sposób aktywny. Co to oznacza? Przeglądanie “tablic” jest bierną czynnością, a aktywną będzie np. komunikacja z innymi użytkownikami. Zamiast zostawiać lajki wszystkim, napiszmy konkretną wiadomość do kilku osób.
Dodam od siebie: warto wybierać z kim się zadajemy. Czasami mniejsza ilość znajomych, a bardziej “jakościowych” da o wiele większe korzyści, niż duża liczba znajomych prowadzących zupełnie odmienny styl życia lub ściągających nas na dół. Nie warto tylko dla prostych relacji robić tego, czego wewnętrznie “nie czujemy” i co nie jest zgodne z naszymi ambicjami i celami.
- Lessons from the longest study of happiness ever (Film, ENG)
https://www.washingtonpost.com/washington-post-live/2023/01/26/lessons-longest-study-happiness-ever/
#szczęście #samotność #zdrowie
5. Seks. Z jednej strony coś równie normalnego jak oddychanie, picie wody czy spanie. Z drugiej zaś, nadal temat tabu, o którym na szczęście w ostatnich latach mówi się stopniowo coraz bardziej swobodnie. Kwestie związane z seksem i relacjami są trudne, szczególnie, gdy mowa jest o zdradzie w związku. Za nią jednak kryje się ogromna ilość mechanizmów psychologicznych, o których jest wykład z linku poniżej. Nawet jeśli niespecjalnie interesuje Cię ta tematyka, to wystąpienia warto jest posłuchać aby dowiedzieć się jak wiele może “siedzieć w głowie” w kwestiach związanych z miłością i zbliżeniami.
- Seks, zazdrość i zdrada. Dynamika związków miłosnych - Michał Pozdał (Wykład/film, PL)
https://www.youtube.com/watch?v=4pU8jq988lo
#seks #zdrada #psychologia
6. Krytyka Andrew Hubermana oraz jego podcastu Huberman Lab Podcast. Autor krytyki przedstawia konkretne dowody w jednym z dłuższych artykułów (link w tym zamieszczonym poniżej), a do tego opisuje niektóre negatywne mechanizmy, jakie znajdziemy w podcaście Hubermana. Przede wszystkim są to: niewłaściwa weryfikacja i interpretacja badań naukowych, tj. wyciąganie wniosków, których nie powinno się wyciągać z badania. Kolejny problem to postawienie jakiejś tezy, a następnie budowanie całej opowieści na jej podstawie, gdzie teza ta… jest błędna. Według autora poniższego artykułu możliwe jest, że podcast Hubermana został w całości zaprojektowany przez jakąś agencję marketingową i jest po prostu nastawiony na zysk, a nie na rzetelną edukację.
- Fake-Guru Andrew Huberman (Artykuł, PL)
https://blog.krolartur.com/fake-guru-andrew-huberman/
#huberman #podcast #nauka
7. Badanie na temat blokowania światła niebieskiego przed snem. Według wyników, wśród osób z problemami ze snem, korzystanie z okularów blokujących światło niebieskie przez 2h przed snem przez 7 dni poprawiło ich jakość snu w porównaniu z noszeniem “okularów-placebo”. Wnioski z badania określają noszenie okularów blokujących światło niebieskie jako bezpieczne, tanie i łatwe w implementacji rozwiązanie do radzenia sobie z problemami ze snem.
Ode mnie: czy jeśli nie masz problemów ze snem, to to rozwiązanie sprawdzi się? Prawdopodobnie tak i prawdopodobnie również poprawi jakość snu. Ważne jednak, aby w okresie przed snem ogólnie unikać silnego światła i dostosować jasność i barwę ekranów oraz źródeł światła w domu.
- Blocking nocturnal blue light for insomnia: A randomized controlled trial (Artykuł, ENG)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5703049/
#sen #światło #badania
8. Kanał YouTube specjalisty od techniki biegania. Jeśli tylko przynajmniej myślisz o bieganiu, warto zapoznać się z filmami tego człowieka. Jeśli mniej lub bardziej regularnie biegasz, skorzystasz, bo poprawisz swoją technikę. Jeśli nie biegasz, bo np. sprawia Ci to dyskomfort lub powoduje kontuzje, filmy z tego kanału mogą pomóc Ci pokonać te problemy.
- Fredrik Zillén - Running Technique Specialist (Kanał YT, ENG)
https://www.youtube.com/@SpringSnabbare
#bieganie #ćwiczenia #edukacja
9. Chodzisz na siłownię, prawda? Jeśli nie, to zacznij (bo warto), ale najpierw zajrzyj do poniższego artykułu, który omawia… jak być dupkiem na siłowni. I to dosłownie. O co chodzi? W ogólnodostępnych klubach ludzie bardzo często zachowują się po prostu niegrzecznie, w ogóle nie myśląc o innych. Najczęstsze takie zachowania to:
-- Robienie sobie zdjęć w szatni na tle przebierających się osób
-- Używanie sprzętu specjalnego przeznaczenia (np. klatka do robienia przysiadów) do ćwiczeń, które można robić niemal wszędzie (np. bicepsy ze sztangą, wiosłowanie itp.)
-- Zajmowanie wielu maszyn/miejsca w godzinach szczytu
-- Zostawianie po sobie brudnego, zapoconego sprzętu oraz nieodkładanie ciężarów na miejsce
-- Wpatrywanie się w innych (np. na dziewczynę w legginsach)
-- Ciągłe korzystanie ze smartfona zajmując sprzęt/miejsce, gdzie ktoś inny mógłby ćwiczyć
-- Brak higieny (w tym także noszenie przepoconych, śmierdzących ubrań)
- How to Be a Gym Asshole (Artykuł, ENG)
https://www.yourworkoutbook.com/how-to-be-a-gym-asshole/
#siłownia #trening #etykieta
10. Wyszukiwarka AI, która działa na bazie ChatGPT oraz potrafi przeszukiwać internet i odpowiadać na złożone pytania. Może np. zebrać w odpowiedzi na Twoje zagadnienie konkretne artykuły naukowe lub filmy na YT. Radzi sobie też z językiem polskim.
- Wyszukiwarka AI (Wyszukiwarka, ENG)
https://www.perplexity.ai/
#ai #wiedza #informacje
Złota Myśl Na Dziś: Staraj się przyłapywać się na kreśleniu w głowie negatywnych scenariuszy i od razu przestawiaj myślenie na szukanie rozwiązań.
Co najbardziej Ci się spodobało? Daj znać, odpowiadając na ten e-mail lub w komentarzu. Przekręcenie kalejdoskopu zajmie mi chwilę. Kolejny numer newslettera przeczytasz już za 2 tygodnie. Pamiętaj, aby zaprosić swoich znajomych do zapisania się na stronie: https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop
Zachęcam do słuchania mojego podcastu “Podcast Na Zdrowie”: https://sebastianchudziak.pl/nazdrowie/
… oraz śledzenia moich kanałów na YouTube: https://www.youtube.com/c/SebastianChudziak/
https://www.youtube.com/channel/UCWGDvxGuPUH6UCN-GYjgTOw
Archiwum Newslettera jest dostępne na stronie https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop/
Jeśli chcesz pomóc w rozwoju Newslettera i otrzymywać jeszcze lepsze treści, wypełnij proszę tę ankietę: https://forms.gle/ZK5Bf2jZoCXjMtaK7
Pozdrawiam,
Sebastian
Poprzednie numery (archiwum) i zapis e-mail: https://sebastianchudziak.pl/kalejdoskop/
W skrócie: newsletter/agregator - streszczenia artykułów/filmów/audio, polecenia stron internetowych, podcastów, kanałów YT i innych, aplikacje, ciekawostki, life-hacki. Tematyka związana ze zdrowiem, jakością życia, odżywianiem, produktywnością, psychologią, medycyną, nauką, technologią.
Tutaj można obserwować: #kalejdoskop
Dodatkowe tagi: #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #wiedza #nauka #produktywnosc #lifehack #zdrowie #jakosczycia