Jeśli macie pięć minut wolnego czasu i się nudzicie, to polecam maleńką grę Townscaper. Można sobie budować ładne kolorowe miasta lub pocisnąć coś bardziej swojskiego.
353c77a7-1d81-4ae3-bccf-b6c5186de06d
0c143f58-268a-4330-a572-4c086326516b
ZmiksowanaFretka

@annatar-mairon jaki jest cel tej gry? bo wygląda jak aplikacja do rysowania

annatar-mairon

@ZmiksowanaFretka Brak celu, jedynie rekreacja. Można się chwilę pobawić i bez bólu serca odinstalować

ZmiksowanaFretka

@annatar-mairon to w ogole szkoda instalowac xd

annatar-mairon

@ZmiksowanaFretka Powiedzmy, że nie każdemu musi przypasować xD

JakTamCoTam

@annatar-mairon to jest ta gdzie AI samo wybiera co ma zostać zbudowane?

Lucor

miej możliwość zbudowania fantastycznego miasta

postaw bloki rodem z PRL


XD

annatar-mairon

@JakTamCoTam W sensie? Jest to typowy sandbox.

ZmiksowanaFretka

@Lucor do tego polecam Workers & Resources: Soviet Republic

igger

@Lucor

miej możliwość zbudowania fantastycznego miasta

postaw bloki rodem z PRL


Na tle dzisiejszej patodeweloperki to bloki PRL jednak fantastyczne xD

boogie

@annatar-mairon graficznie bardzo ładne, system budowy też fajny. Szkoda, że nie ma żadnego aspektu ekonomicznego. Nawet czegoś bardzo abstrakcyjnego. Może 2 część będzie lepsza

MG78

@igger Z tym, że są fantastyczne to bym nie przesadzał, ale trzeba przyznać, że stare osiedla mają swoje plusy.


Krytykując obecne budownictwo nie można też zapomnieć, że częściowo jest ono wynikiem planowania miast za czasów PRL, braku szanowania przestrzeni i braku myślenia długoterminowego pod kątem rozwoju miast.

annatar-mairon

@boogie To prawda. Miałem nadzieję, że projekt jakoś ciekawie się rozwinie, ale cóż

Pouek

@MG78 totalnie się nie zgadzam ;). Wielkomiejskie blokowiska okresu PRL to w zasadzie samowystarczalne mikromiasteczka z terenami zielonymi, pawilonami handlowymi, szkołami i doskonale skomunikowane. Łączą i równoważą przestrzenie mieszkalne, usługowe i rekreacyjne. Najlepszy przykład to poznańskie dzielnice w rodzaju Piątkowa czy Rataj. Usypywano nawet górki dla dzieciaków żeby było gdzie zjeżdżać na sankach zimą :D. To co można im faktycznie zarzucić to mały metraż mieszkań. Polecam godzinny dokument pt. "Bloki" na jutube.

rafalm315

@Pouek Prawda, nawet nowa huta w Krakowie aktualnie prezentuje się 10 razy lepiej od nowych części miasta budowanych po drugiej stronie Wisły. Okolice Ruczaju i Czerwonych maków to "nowoczesne osiedla" gdzie każda działka z blokiem ma własny płot i dojazd w postaci dwukierunkowej drogi gdzie nie da sie przejechać jednym autem, a dodatkowo z półmetrowego chodnika jest zrobiony parking. O tym że z balkonu można przejść do sąsiada z naprzeciwka lepiej już nawet nie mówić.

MG78

@Pouek Tylko, że projektując rozbudowę miast w latach 70. nie wzięto późniejszych potrzeb ich rozbudowy. Łatwo buduje się, gdy działki są prawie za darmo. Teraz mamy więc dysproporcje bo są osiedla, gdzie jest dużo przestrzeni, zieleni i parków oraz te, gdzie tego nie ma. To, że tego nie ma to nie wina dewelopera bo on buduje tak jak ludzie chcą kupić. A kto byłby wstanie zapłacić np. 2 x więcej za mieszkanie w zamian za nieco większą odległość od sąsiada i mały park?

Admast79

@annatar-mairon dzięki, ale za drogo żeby brać w ciemno bez żadnego dema czy wersji próbnej.

MG78

@Pouek A jeśli chodzi o minusy bloków budowanych w latach 70-80. to wskazałbym przede wszystkim ich metraż, który nie jest dostosowany do obecnych standardów, często małe zbyt małe kuchnie oraz małe łazienki oraz niekiedy (tu już zależy sporo od spółdzielni) zaniedbane części wspólne takie jak np. klatki schodowe.

Zaloguj się aby komentować