mordy znajome, a nie znałem
dobry content
.
Zespół WU-HAE powstał w 1999 roku. Po jednym z klubowych koncertów, zespół został zaproszony przez Imke Hansen na dwie koncertowe trasy po Niemczech. Efektem tego wyjazdu, była współpraca przy organizacji warsztatów muzycznych Band Watch.
Pierwsze demo WU-HAE "Dla Człowieni", sfinansowane przez niemiecką agencję Music Office Hagen, powstało w 2000 roku a nagrane nań utwory trafiły na niemiecką listę przebojów Be-Sonic, mieszcząc się w pierwszej dziesiątce. Nieco później WU-HAE wspólnie z grupami Orange But Green i Cho-Jin nagrało w trzech europejskich językach pieśń "United".
W marcu 2004 roku, wspólnie ze znanymi jazzmanami Jarkiem Śmietaną i Stevenem Loganem, rozpoczęły się nagrania utworu "A Story of Polish Jazz", który przez 23 tygodnie utrzymywał się na "Liście Przebojów Trójki" Marka Niedźwieckiego. W rok później nie mniejszym powodzeniem cieszyło się publiczne prawykonanie tej "historii", w którym udział wzięli m.in.: Jarek Śmietana, Krzesimir Dębski, Henryk Majewski, Duduś-Matuszkiewcz, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Michał Urbaniak, Ptaszyn-Wróblewski i wielu, wielu innych. Płyta "Story of Polish Jazz" otrzymała "Oscara Jazzowego" i była nominowana do "Fryderyka 2004".
W grudniu 2004 roku podczas koncertu w jednym z krakowskich klubów miała miejsce premiera singla "Alkoholik" zapowiadającego pierwszy album WU-HAE. Muzykę do tego utworu napisał legendarny Franz Dredhunter, basista Tiltu i Pudelsów.
W czasie tego samego koncertu pokazano po raz pierwszy teledysk "Szelma", przygotowany przez laureatów Festiwalu Filmowego "Gdynia 2003", grupę twórczą "My Favourit Eye", który również "wszedł" na ich pierwszą płytę.
Spory rozgłos medialny miał też udział wokalistów WU-HAE, Bzyka i Guzika, w nagraniu utworu "Co się stało z naszą Solidarnością?" wykorzystanym w noweli filmowej wyreżyserowanej przez Ryszarda Bugajskiego. W nagraniu tym wziął też udział Grzegorz Markowski, wokalista Perfectu. Nowela włączona została do 13-częściowego filmu Andrzeja Wajdy "Solidarność, Solidarność", przygotowanego i wyemitowanego przez TVP w dniu XV rocznicy Porozumień Sierpniowych.
"Co się stało z naszą Solidarnością?" (w dwóch wersjach) trafiło także na płytę "Grube Ryby" przygotowaną przez Bzyka i Guzika oraz jazzmanów, z którymi często krzyżowali swoje ścieżki.
Po pięciu latach istnienia WU-HAE zdecydowało się nagranie pierwszego własnego albumu "Życie na raty" (2006). W nagraniach, które trwały niemal rok, poza pełnym 8-osobowym składem, udział wzięli m.in.: znani jazzmani: Wojciech Karolak i Jarek Śmietana, Wojciech Michalec (gitarzysta Cool Kids of Death) oraz saksofonista Tomasz Grzegorski. "Życie na raty" to energetyczna mieszanka hip hopu, rocka, hard core'a i jazzu.
@Heheszki no wuhae spoko. te stare kawałki najfajniejsze. https://youtu.be/z8L4fA6oOzM?si=XuSld3CihEjBrDDm
Znam bo grali jako support w Spodku przed dwoma zespołami o czteroliterowych nazwach zaczynających się na K i tak mi się spodobali że nawet sobie płytę kupiłem (Merry crisis and a happy new fear).
@Kronos ten drugi zespół...
4 litery, pierwsza K, tak? kult iii krul, nie, korn, gdzie, kkkkkk
kdzkpw no jak
4 litery
pierwsza K
@Heheszki z kultem grali całą trasę
@voy.Wu WU_HAE, KULT i KTO???
@Heheszki Nie na raz, ten drugi (a właściwie pierwszy bo kilka lat wcześniej) to Korn
Zaloguj się aby komentować