Dziś chyba wszyscy wracamy do pracy, więc wracam z publikacją posta! No dobra, opublikowałem w święta, ale chwalę się dziś
Zatem miłej lektury!
Dodatkowe porady na temat performance aplikacji internetowej
https://gildia-developerow.pl/dodatkowe-porady-na-temat-performance-aplikacji-internetowej/
Utrzymanie dobrego performance aplikacji jest prawdziwą sztuką. Jako developerzy najczęściej poświęcamy swoją uwagę na to, w jaki sposób piszemy kod. I to jest okej, chociaż na tym przyśpieszanie aplikacji się nie kończy. Stąd właśnie mam kilka porad związanych z dobrym performance, które niekoniecznie skupiają się na tym, jaki kod piszemy
Tagi: #programowanie, #naukaprogramowania i #programowanie w #php , trochę #symfony
@MarcinKuklinski wydaje mi się, że dużo osób (w tym ja) może grzmocic content w ciemno bez czytania. Ale akurat trafiłeś w mój temat.
Poza tym że artykuł jest w dużej mierze o PHP z którym nie mam styczności, nie wiem po co to ukrywać w tytule xD
Zatrudnienie DevOpsa to dodatkowy (niemały) koszt [...] Stąd właśnie przychodzi potrzeba obsługiwania serwerów przez nas, backendowców.
Na tym polega DevOps. To o czym mówisz to "zatrudnienie opsa". DevOps == backendowiec robiący dwa etaty (tzn. ogarniający sobie deployment od 0). Gratulacje nowego tytułu.
Przykładowo, jeżeli mamy produkt, który składa się w wariantów, to nie musimy pchać pełnych wariantów w pole variants. Wystarczy wysłać odniesienie do wariantów – identyfikator (listę identyfikatorów), bądź jak to robi API Platform – zwrócić IRI zasobów.
Albo można nie tworzyć nowego standardu i użyć graphql.
Zaloguj się aby komentować