Wrzucam link do mojej strony. https://sysadmin.info.pl związaną z GNU/Linux.
Znajdziecie na niej tematy związane z zabezpieczeniem tego systemu operacyjnego. Na codzień pracuję z RHEL oraz CentOS, więc poradniki oparte są o te dystrybucje.
@webrunner Cześć Adrian! Może jakiś tag autorski i seria wpisów?
@lubieplackijohn jedyne, co mogę zrobić, to skopiować to, co mam na stronie. Plus potem, jak coś będę wrzucać na stronę, mogę wrzucać tutaj. Staram się, żeby to, co robię było merytoryczne i pomocne.
dwie uwagi: zmiana jezyka na polski nie dziala, a twoja strone bardzo trudno sie czyta, polecam wytluscic naglowki na stronie, bo wyglada jak wielka sciana tekstu
co do tresci - jeszcze nie czytalem ale wyglada obiecujaco
ekstra. może zrobisz jakis autorski poradnik, lista todo dla przesiadających się z windozy?
później możesz to rozubudowywac lub linkować tematyczne materialy
@NinomaeInanis Zmiana języka działa, sprawdzałem na różnych przeglądarkach. Możliwe, że locale masz ustawione na sztywno na angielski. Wtedy strona się nie przełączy. Wykrywa domyślnie język systemu i wymusza angielski na stronie.
@arthc szczerze mówiąc niezbyt, z tego względu, że interesuję się tzw. hardening GNU/Linux a w zasadzie tylko tego systemu, pomijając wszelkie inne kwestie z nim związane. Mam bardzo mało czasu i rzadko publikuję.
@webrunner to może sama lista TODO z hardeningu:)
ps jednak się chwalisz, więc coś tam publikujesz:)
@NinomaeInanis przejdź do sekcji blog i tam przełącz język na polski. Będzie działać.
@NinomaeInanis idea strony głównej jest pomysłem Wordpress, nie moim. Jest to landing page stworzony z podstron. Każda z sekcji na stronie głównej jest oddzielona zdjęciem. Użyłem tego, co dał WordPress domyślnie. Moim zdaniem tak jest dobrze.
@webrunner stronke ostatnim razem sprawdzalem na telefonie, i tam juz te naglowki wydaja sie byc troche za male, na komputerze jest dobrze, zmiana jezyka na kompie tez dziala jak nalezy
@arthc To tak nie działa w stylu 10 things to do after Linux Mint installation. Poczytaj w wolnej chwili, obejrzyj, zobacz z czym się to je. To nie jest wiedza dla osób, które zaczynają z Linux, tylko dla tych, których interesuje to, jak zabezpieczyć własny serwer metodami dostępnymi dla każdego.
Zaloguj się aby komentować