#gotujzhejto #domowelepsze do obserwowania lub czarnolisto.
@Astro ostatnio próbowałem napoju z imbiru z odrobiną kurkumy. Świetne na zimę.
@mejwen kurkumę mam (nie znoszę z nią pracować) ale tu wolałbym imbir. Może rano, przed pracą uda mi się skoczyć do sklepu to dokupię.
Wyjdzie sok, chociaż nie za dużo. Mogłeś pokroić nieco drobniej i sypnij więcej cukru. Swój miałem gotowe po 24h. Kilka łyżeczek do herbaty plus miód mmm robi robotę.
@przemoko90 no właśnie nie wiedziałem jak pokroić. W dwóch znalezionych przepisach było tylko „pokroić”. Na 900 g pigwy jest 300 g cukru. Myślisz że za mało?
@Astro A nie to spoko jak 300g wsypałeś, widzę, że dobrze wymieszałeś. Następnym razem jeszcze dwa razy cieniej skrój bez skóry, pigwa twarda jest dlatego lepiej jak jest drobno posiekana i szybciej puszcza sok. Przykryj czymś oddychającym np. gazą z recepturką i w ciemne chłodne miejsce. Jak zacznie się proces to w słój będzie w połowie pusty. Pochwal się jak już przecedzisz.
@przemoko90 dzięki za uwagi. Niemniej mam nadzieję że nie będzie następnego razu :)
Słój stoi w temp 18 stopni. Niżej. IE mam jak chyba że do lodówki. Przykryte pieluchą tetrowa (oczywiście czyściutką). Dam znać jak wyjdzie.
Btw w dwóch przepisach znalazłem info o tym żeby przegotować sok z owocami jak już puści sok. Co o tym myślisz?
No w tym przepisie
https://bimberek.pl/pigwa-do-herbaty-przepis-proporcje-przechowywanie-wlasciwosci/
@Astro Ja niczego nie gotowałem później bo i po co robić pasteryzację, a tak masz czyste niczym nie skażone witaminy. Spróbowałem sok z wodą i żyję :D. 18 st spoko jest ok, do lodówki nie chowaj. Bakterie swoje muszą zrobić.
Spróbuj zrobić LAB z ryżu. Wychodzi z tego swojskie grani
Zaloguj się aby komentować