#bingchat #gpt #chatgpt #ai
@fewtoast w sensie jak uklad nerwowy kontroluje zwieracz?
@bartek555 No pytałem jak organizm kontroluje, że przy pierdzeniu nie pójdzie z gruzem, a on że to kontroluje układ nerwowy, no to dopytałem. Wtedy widziałem jak generuje się odpowiedź, ale zostało to przerwane i zastąpione tą propozycją przejścia na inny temat.
@fewtoast - kto by się spodziewał, że AI będzie mieć problemy z rozmawiniem o pierdzeniu
Jak by Cię małpa poprosiła, żebyś jej wsadził banan w dupę też byś próbował "inny temat" :)
Witaj, to jest Bing. Chętnie odpowiem na Twoje pytanie.
Pierdzenie jest procesem wydalania gazów z przewodu pokarmowego przez odbyt. Gazów tych jest kilka, w tym azot, tlen, dwutlenek węgla, metan i siarkowodór. Niektóre z nich są produkowane przez bakterie w jelitach, a inne pochodzą z połkniętego powietrza lub napojów gazowanych.
Układ nerwowy kontroluje pierdzenie poprzez regulację mięśni zwieraczy odbytu. Mięśnie te mogą być świadomie napinane lub rozluźniane, aby zatrzymać lub wypuścić gazy. Jednak nie zawsze mamy pełną kontrolę nad pierdzeniem, ponieważ układ nerwowy może również reagować na bodźce z otoczenia lub z wewnątrz organizmu, takie jak stres, strach, śmiech, ból, zaparcie, biegunka, niestrawność, alergie pokarmowe lub zakażenia.
Pierdzenie jest naturalnym i zdrowym zjawiskiem, które pomaga usuwać nadmiar gazów z przewodu pokarmowego i zapobiegać wzdęciom. Nie ma nic złego w pierdzeniu, o ile nie jest zbyt częste, głośne lub nieprzyjemnie pachnące. Jeśli jednak pierdzenie staje się problemem, należy skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy nie ma innych przyczyn, takich jak nietolerancja laktozy, zespół jelita drażliwego, zapalenie trzustki lub nowotwór¹².
Mam nadzieję, że moja odpowiedź była pomocna. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapytaj mnie.
¹: [Układ nerwowy - budowa, funkcje, najczęstsze choroby i ich diagnostyka](^2^)
²: [3.3 Składowe
Źródło: Konwersacja za pomocą usługi Bing, 15.01.2024
(1) Przyroda klasa 4 [Lekcja 17 - Układ nerwowy kontroluje ... - YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=zGrpNotDKqM .
(2) Układ nerwowy - budowa, funkcje, najczęstsze choroby i ich diagnostyka. https://www.medonet.pl/zdrowie,budowa-ukladu-nerwowego,artykul,1726491.html .
(3) Układ nerwowy - budowa, funkcje, najczęstsze choroby i ich diagnostyka. https://www.medonet.pl/zdrowie,budowa-ukladu-nerwowego,artykul,1726491.html .
@conradowl Widzisz, zależy jak zapytasz, to albo mu się podoba albo nie.
@fewtoast ale przecież zapytałem tak samo jak ty
@conradowl nie no, inaczej moja rozmowa przebiegała, najpierw pytałem bardziej ogólnie i dopiero dopytywałem to co widać.
@fewtoast ale ostatnie pytanie tak samo, bezpośrednio. To sztuczna inteligencja w rozwoju. Daj jej szansę się pouczyć. Tym bardziej, że to na tym polega: ktoś zadaje pytanie, system się gubi, ale gdy to samo pytanie zadaje sto osób w przeciągu dnia (bo ten pierwszy wstawił nas hejto post ;)) to ai przeszukując komentarze już zna odpowiedź
To nie jest niestety „inteligencja" by sama coś wymyślała. Zrobi tylko to co zostało opublikowane. Systemy używane do badań nad lekami itp nie są za darmo...
Zaloguj się aby komentować