Tyle z 2 dni łażenia po mazurskich bagnach.
Ostatnie zdjęcie jest bardzo słabe, ale może ktoś potwierdzi moje przypuszczenia...
Był razem ze stadkiem gągołów.
Samiec bielaczka, śliczne zwierzę
@okim no właśnie tak myślałem!!! Na zdjęciu g@%#o widać, ale ta czarna łatka na oku. Dzięki za potwierdzenie!
@Heterodyna Nie ma za co, fajne obserwacje. Wprowadzasz je może na ornitho?
@okim nie, nie korzystałem z tego portalu. Moje fotografie raczej są za słabe, aby spamować nimi wśród profesjonalistów
@Heterodyna No coś Ty, ornitho nie jest tylko dla profesjonalistów, ale właśnie przede wszystkim dla obserwatorów takich jak my. Jest to świetny przykład na tzw. citizen science, czyli wkładu amatorów np. w badania naukowe, bo dane z ornitho (czy ebird) bywają wykorzystywane w różnych projektach badawczych. Oprócz tego to tam do naprawdę niewielu obserwacji ludzie dodają jakiekolwiek zdjęcia, a zasadniczo znaczenie mają prawie tylko fotki dokumentacyjne rzadszych gatunków, żeby mieć dowód na obserwację czegoś nietypowego. Dzięki dodawaniu obserwacji okoliczni obserwatorzy mają wgląd do Twojego terenu, ale również Ty będziesz mógł podglądać obserwacje innych i być na bieżąco z co ciekawszymi ptakami z okolicy. Gorąco polecam, w szczególności, że aby zacząć tam cokolwiek dodawać wystarczy założyć konto.
@okim faktycznie, z tego co piszesz to fajna sprawa. Spróbowałem się zarejestrować, ale nie przysyłają mejla rejestracyjnego
Jak już dokończysz rejestrację, to zobacz sobie informację o appce Naturalist (panel na stronce po lewej stronie ekranu). Umożliwia ona szybkie dodawanie obserwacji w terenie, a potem synchronizację z ornitho.
Niestety żeby na początku móc korzystać bez limitu z wyszukiwarki, trzeba najpierw dodać ileś tam obserwacji.
@okim udało się założyć konto na ornitho. Dziękuję za wskazanie tego portalu.
Nie ma za co. O ile mnie nie myli pamięć, to można sobie zmienić preferencje wyświetlania strony głównej, żeby na przykład w panelu po prawej stronie pokazywały się rzadkie ptaki wyłącznie z konkretnych województw. Oprócz tego często korzystam z wyszukiwarki i własnoręcznie zaznaczam obszar na mapie, który mnie interesuje i tak sobie sprawdzam 'potencjał' różnych miejsc lub odwrotnie - gdzie najbliżej mnie mogę liczyć na konkretne gatunki. Miłego korzystania ;)
Alternatywą dla ornitho, z której korzysta wiele osób, jest ebird, ale jakoś nigdy nie umiałem się do niego przekonać. Jego przewagą jest to, że jest bardziej międzynarodowy, bo obejmuje cały świat, natomiast baza ornitho powiązana jest chyba z kilkoma krajami zachodniej Europy.
@Heterodyna śliczne!
@UmytaPacha dziękuję, ale to zachwyt na wyrost. Było pochmurno, padało, obiektyw z konwerterem mają światło 5,6 i zdjęcia są jakie są. W każdym razie widać wiosnę!
@Heterodyna no jak porównasz do mojego zdjęcia z wpisu sprzed 2h to bardzo śliczne xD
i raz że nie umiałabym zrobić 3 dobrych zdjęć w locie jak powyżej, dwa że malutka czeczotka a piękna jakość - mój aparat by nie podołał
@UmytaPacha o, widać, że Twój kormoran szykuje się do godów. Też poczuł wiosnę!
Zaloguj się aby komentować