A więc tak się żyje w ciekawych czasach.
Pandemia, wojna, inflacja, wysadzenie rurociągów na dnie Bałtyku, spadające rakiety od obrony PLOT naszego sąsiada zabijające dwóch obywateli polskich i na dokładkę pukający do drzwi kryzys gospodarczy.
Najbardziej mnie dziwi jak szybko przywykliśmy do tego. Cofnąć się do 2015 i wtedy wysadzić międzynarodowy rurociąg przecież to by była afera na niespotykaną skalę, a aktualnie po tygodniu temat znika całkowicie z przestrzeni publicznej.
Czekam na 2023r i jestem bardzo ciekawy co przyniesie.
b81871c9-f30b-435b-b887-d146bd8daa52
JakTamCoTam

@walus002 tak szczerze myślę, że to kwestia mediów i tego jak one wybiorą. Przez to, że szybko porzucają dany temat to może nam się wydawać, że coś jest zapominane przez społeczeństwo a tak może nie być, bo żeby dowiedzieć musielibyśmy przeprowadzić ankietę na dużej części społeczeństwa. Teraz myślę, że jest największy nacisk na nabicie poparcia własnej opcji politycznej. Np TVP będzie spamował najlepsze rzeczy o PIS-ie, a najgorsze o opozycji a na onecie o KO itd.

in2ition

Ludzie dziś przyswajają znacznie więcej info i znacznie szybciej, dodatkowo teraz jest straszny natłok wydarzeń i moze dlatego ludzie jakoś szybciej się adaptują.

szukajek

ludzie dzis to wiesze kurwy niz kiedys i maja wszystko w dupie liczy sie ja i tylko JA

szukajek

a i jeszcze ludzi kreują media a to jeszcze większe kurwy niż ludzie, pamiętacie jak na początku jesieni grzali temat kowidu? że zakarzenia rosną że idzie fala, wywiady z "ekspertami" dzis gdzies w wiadomościach usłyszysz o pandemii? Temat sie znudził nie sprzedał, nie dało sie na tym już zarobić.

Seba1992

Ale zobaczcie, że wszystko nasze pokolenie przeżywa to wszystko, wcześniej była pandemia dobrych parę lat o dopiero wojna, a później nic.

A my mamy to wszystko ciągiem...

szukajek

mowisz o epidemi ospy i Iwś? świat zapierdziela.. tylko czy w dobrym kierunku

PanHeniek

@Seba1992 Tylko nie w takiej skali jak kiedyś. I tego się trzymajmy

Hexslav

@walus002 @JakTamCoTam @in2ition Szukajac jak lecial jeden cytat znalazlem drugi calkiem fjany


„Czas to najlepsza cenzura, cierpliwość najdoskonalszy nauczyciel.“ — Fryderyk Chopin


A ten cytat ktorego szukalem lecial mniej wiecej tak "dzis cenzura nie jest potrzebna, wystarczy po jednej wiadomosci, podac kolejna" ale autora slow za nic sobie nie przypomne

lgbt

@walus002

wysadzić rurociąg w 2015


Tutaj trzeba cofnąć się przed 2008, gdzie ten debil pierwszy raz narobił bałaganu i już wtedy wspomagać Gruzję natowskimi zasobami

bb384f32-ec53-4c7f-86c1-3632c8049069
Opornik

@lgbt Taa... Ludzi którzy wtedy ostrzegali przed RoSSją chcieli zamykać w psychiatryku, bo możnym tego świata pasowało żeby z Rosji robić partnera i "good guy".

Dobrze to widać po wypowiedziach naszych marionetek.


Kanclerz Angela Merkel, po objęciu w 2005 roku urzędu, podjęła próby poprawy relacji

dwustronnych.

Prezydent Obama i koncepcja „resetu”

Sukces Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2008 roku i objecie urzędu w styczniu 2009 roku stały się początkiem wdrażania zmian w polityce amerykańskiej i w stosunkach z państwami trzecimi, także z Rosją.


Postulat powrotu do rozmów rozbrojeniowych oraz nie mówienie

o deficytach demokracji w Rosji stwarzały lepszy punkt wyjścia do rozmów z Moskwą. Współpraca z Rosją była niezbędna dla realizacji innych celów – zakończenia wojny w Afganistanie oraz zablokowania irańskiego programu atomowego


Sygnałem, że USA są zainteresowane także w większym stopniu współpracą z Europą i Rosją w kwestiach bezpieczeństwa, był pierwszy w historii udział wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w 45. monachijskiej konferencji bezpieczeństwa w lutym 2009 roku. W swoim wystąpieniu wiceprezydent Joe Biden mówił m.in. o tym, że nadszedł

czas, aby nacisnąć guzik „reset” w stosunkach z Rosją, choć określał też granice tej polityki.


http://czasopisma.isppan.waw.pl/index.php/rpn/article/download/761/591/

856e7504-345a-4c8f-b308-45192d97fb89
b0ec5cff-301d-4b7a-bf45-e8dcb65ab561
lgbt

@Opornik a ja tam bym się temu specjalnie nie dziwił, bo czy ktoś przed lutym 2022 serio myślał, ze ruskie zaatakują?

radek-piotr-krasny

@walus002 ale czemu by miała być afera? skoro budowniczy wysadził swoje dzieło, to kto mu miał robić wyrzuty?

Opornik

@lgbt Tak, od momentu dojścia Putina do władzy było doskonale wiadomo jakie są ich plany. Tzn. wiedzieli to ci którzy znają się na Rosji. Może uda mi się dogrzebać do starych wykładów na YT gdzie czarno na białym wyłożona jest mentalność rosyjskich elit władzy, ich sposób myślenia i postrzeganie świata.

libertarianin

w polsce jestesmy do tego przyzwyczajeni, ostatnie ~8-10 lat polityki to były skandale i korupcja na niespotykaną skale która przechodzi bez kary i bez echa, po prostu każdy ma w to już wyjebane bo przywykliśmy że ktoś zrobi coś kontrowersyjnego albo ukradnie gdzies hajs

lexico

Żyjemy w ciekawych czasach. Po 2004 r. zaczęło się w Polsce nudno robić, to trochę rozruszamy.

mejwen

@walus002 gdyby wysadzenie rurociągu czy te rakiety to była sprawka putina to temat byłby grzany tygodniami przez media

S2k0

Ogólnie to chyba najgorsze jest to jak rządy i korporacje wykorzystują dane wydarzenia. Obecnie, żyjemy w czasach gdzie już rządzą nami maszyny, każda decyzja jest sprawdzana przez algorytmy jak to wpłynie na sondaże przez co każda decyzja jest sprowadzana do tego ile pieniędzy dostanie dać do ręki.


Problemy typu służba zdrowia, problemy mieszkaniowe, , niedobór specjalistów i fachowców ( bezrobocia nie mamy ale w zawodach technicznych brakuję bardzo dużo fachowców i takiej kadry nie wykształcimy tak szybko o ile w ogóle), ubóstwo energetyczne są zamiatane pod dywan

MaX

@S2k0 wszystko sie zgadza poza jednym: nie wykorzystują tylko kreują. Stara mądrość mówi "uczynił ten kto odniósł korzyść"

Quake

@walus002 chujnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale słuchaj nowoczesnych mędrców i "rób swoje", a za swoje porażki nawet nie z twojej winy obwiniaj wyłącznie siebie( ͡° ͜ʖ ͡°)

inskpektor

@Opornik A propos mentalności elit rosyjskich, przypomniała mi się książka Przekleństwo imperium - Paweł Rojek - wydana w 2014. Już wtedy polscy politolodzy zwracali uwagę na zmiany zachodzące w polityce Rosji względem europy środkowo-wschodniej. Kilka ciekawych fragmentów: ( w tym przykład jak odklejony jest Dugin).

46e835cb-01ba-4c36-a699-faba436d516c
607e928c-4ad8-413e-917b-de04f9c71132
0182758c-a3b5-45f5-8cc2-9c8257f2ee98

Zaloguj się aby komentować