Zdjęcie w tle
konik_polanowy

konik_polanowy

Osobistość
  • 954wpisy
  • 104komentarzy

https://lubimyczytac.pl/profil/127443/joker

To jest dobre. Właściwie to taka rozmowa, o tym co autorka napisała w swojej książce "O zmierzchu. Nowe myślenie na nowe czasy". Można by powiedzieć schematycznie, psycholog + Karol Paciorek no to będzie lipa, a tu po 1h gadają całkiem z sensem.

https://www.youtube.com/watch?v=0maH7qZrZ8c
koszotorobur

@konik_polanowy - oglądam na prędkości x2 - jak będzie coś ciekawego to sobie zwolnię.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
1094 + 1 = 1095

Tytuł: Vercellae 101 p.n.e.
Autor: Paweł Rochala
Kategoria: historia
Ocena: 8/10

Takim preludium przed większym okresem najazdów barbarzyńców na Rzym to byli Cymbrowie i Teutoni. Taki wstępniak, powiedzmy. Autor opiera tutaj się na wcześniejszych bitew, którzy Rzymianie przegrali. Na zasadzie sprzeczności i tym, co zrobił Mariusz, żeby zreformować armię i nadać jej odpowiedni kształt. Tutaj nie mam na myśli zmiany taktyki, a wysyłanie małych grup żołnierzy przed swoim obozem, tak żeby zobaczyli jak wróg wygląda. Takie urzeczywistnienie, raz, że powodowało wyparcie fantazji i wywołania paniki to jeszcze pomagało utrzymać dyscyplinę. Zmiany w uzbrojeniu również zaszły, ale już po bitwie z Teutonami, a przed z Cymbrami. Mowa o łamiącym pilum po wbiciu się w tarczę. Oczywiście jest rozbudowane wprowadzenie kim był Mariusz, czy Sula jak i stał się w tym okresie Rzym. Powody, dla których Cymbrowie i Teutoni zaczęli "iść" również znalazły swoje miejsce, podobnie jak wskazówka, że lepiej nie rozdzielać swojej armii niemalże "u wrót" wroga.

Prywatny licznik: 69/200

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
8f0378c8-b9fb-4b1f-b925-6a1ed2d1c163

Zaloguj się aby komentować

1034 + 1 = 1035

Tytuł: Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian
Autor: Malcolm Gladwell
Kategoria: socjologia
Ocena: 8/10

Rządzą nami pewne prawidła. Tak jest było i będzie. Możemy spokojnie zarządzać grupą ludzi wynoszącą 150. Jednak dodanie chociaż jednej, sprawia, że zintegrowana grupa rozpada się niczym domek z kart. Podobnie ze zmianami, np. epidemiami, modą na coś, czy masowym zażywaniem narkotyków. Powszechnie sądzi się, że następują one falami w pewnych okresach czasów, gdzie idzie jakoś się przygotować. Tak nie jest. Zmiany te idą szybko. Również kwestia rozwiązania negatywnych skutków nie jest oczywista. Mało kto wpadł na pomysł, żeby ukrócić strzelaniny w nowojorskim metrze poprzez sprawdzanie biletów i ponowne palowanie pociągów, kiedy zostaną opatrzone jakimś graffiti. Kończąc, książka socjologiczna, pisana prostym językiem.

Prywatny licznik: 68/200

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
1e657753-f6c6-479e-bbcb-5fa0cb437b14

Zaloguj się aby komentować

Następna