Zdjęcie w tle
Airani

Airani

Zawodowiec
  • 14wpisy
  • 40komentarzy

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Jeśli ktoś z was ma serwer Discorda ze znajomymi to polecam zaprogramować bota w oparciu o API Discorda i GPT-3 od OpenAI (text-davinci-003), w ten sposób zyskuje się dodatkowego kompana do rozmów ( ✧≖ ͜ʖ≖) Korzystając z małej sztuczki (konto trial na OpenAI) można mieć takiego w pełni za darmo.
Ja korzystałem z tego poradnika, potem tylko metodą prób i błędów dostosowałem do własnych potrzeb dodając rozumienie kontekstu rozmowy i pamięć wpisów. Jeśli znajdą się chętni to mogę bardziej szczegółowo opisać proces programowania takiego bota, w tym określanie stylu pisania i to kiedy ma odpisywać.
Dodam jeszcze tylko tyle, że od czasu dodania tego bota nasz kanał stał się znacznie zabawniejszy i aktywniejszy, Myau szybko stała się jedną z nas ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
#ai #gpt3 #openai #chatgpt #discord
11bde787-a6a4-444c-82c5-9318246ef2d6
ead4177f-5925-45ed-ac20-0ea53ff7cc6a
59c8670a-0227-44c5-8cad-1e30f1f45ac4
Airani

@pomidor największą bolączką jest to, że zdania w języku polskim pożerają znacznie więcej tokenów niż zdania po angielsku. Bot póki co wysłał około 1000 wiadomości na moim serwerze, większość z nich korzystając z pełnej puli tokenów (4091) jako prompty (najnowsze wpisy na czacie + początkowy prompt bota + odpowiedź bota). Orientacyjnie kosztowałoby mnie to jakieś ~$35, ale ja korzystam po prostu z kont Trial na OpenAI, każde z nich ma darmowe $18 do wykorzystania, więc po prostu jak jedno się skończy to biorę klucz API z drugiego i podmieniam w kodzie. Mój bot korzysta z tego najdroższego GPT-3 - DaVinci-003, ale są też inne znacznie tańsze, które mogą być dobrą opcją jeśli nie chciałoby Ci się bawić w te konta Trial.

e13f7fbb-4ad7-42b3-a38a-bd34cc319a42
pomidor

@Airani czyli jednak trochę kosztuje. A porównywałeś jakość odpowiedzi na tych tańszych modelach? Jest spora różnica?

Airani

@pomidor sam nie porównywałem, ale przed tworzeniem bota rozejrzałem się jakie są mniej więcej różnice, tutaj jest dobry opis każdego modelu:

https://subscription.packtpub.com/book/data/9781800563193/2/ch02lvl1sec07/introducing-davinci-babbage-curie-and-ada

Drugi najlepszy po DaVinci jest Curie, która jest aż 10x tańsza od tego pierwszego. Strzelam, że Curie nie byłaby tak w stanie łapać kontekstu rozmowy, bo DaVinci jest w tym naprawdę świetny. Mi zależy na tym, by bot jak najbardziej naturalnie brzmiał w rozmowie, więc tych innych nawet nie brałem pod uwagę.

Zaloguj się aby komentować

Siemanko Kasie i Tomki, mój pierwszy wpis na hejto Potrzebowałem jakiegoś miejsca na taki jakby "pamiętnik" nauki programowania w 2023 roku by dzień po dniu pamiętać czego się uczyłem i myślę, że ten portal jest do tego w sam raz.
Rozpocząłem parę dni temu naukę korzystając z Odin Project (będę skracał do OP) - jest to zestaw zasobów do nauki zaczynając od kompletnych podstaw typu "co to jest komputer", kończąc na rozbudowanym portfolio z Full Stack JS/Nodejs.
Jakieś doświadczenie w programowaniu mam, tworzyłem różne, raczej proste projekty w Godot Engine, Pythonie/Flask i React/Nodejs, ale nigdy nie czułem się na siłach na tyle by je komukolwiek pokazywać xD Tak więc mam nadzieję, że w tym roku się to zmieni. Ile mi to zajmie to nie wiem, pewnie co najmniej parę miesięcy. Byle motywacja jakoś się trzymała.
Rozpoczynam tag #programowaniezairani, głównie tym będę się posługiwał. Zapraszam do obserwowania jeśli jesteś ciekaw czego OP może nauczyć.
Wcześniej wspomniałem, że naukę rozpocząłem parę dni temu, w skrócie łącznie przez parę godzin "nauczyłem się":
  1. Jak wygląda droga nauki programowania i jakie są metody lepszego zapamiętywania (np. dzięki Pomodoro Timer, sam go teraz używam);
  2. Czym jest komputer, jakie są jego komponenty, czym jest software i hardware, itd.;
  3. Jak działa internet, DNSy, routery, itd.;
  4. Jak zainstalować Ubuntu na wirtualnej maszynie, a na nim VSCode (zamierzałem to zrobić na swoim arm64 serwerze od Oracle, ale ostatecznie uznałem, że będę się trzymał tego co piszą, więc VM);
  5. Kilku różnych komend Shella typu $ls razem z ich składnią z opcjami i argumentami.
Póki co same największe podstawy, ale bez lania wody i przez to jestem bardzo ciekaw co będzie dalej, bo wszystko jest opisywane z ogromną starannością. O OP od dawna słyszałem wiele dobrego, więc po prostu będę się trzymał tej drogi. Dajcie znać jeśli sami coś o OP wiecie lub jeśli macie jakieś rady na początek ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
#programowanie #odinproject #naukaprogramowania #programowaniezairani
blasedesign

Powodzenia! Oby motywacja nie topniała i zajawka rosła

Zaloguj się aby komentować