Hokej

Społeczność

Hokej

4

PHL, CHL, ELH, NHL, ITD. Bramki, triki, bodiczki,. Mecze, treningi, sprzęt. Zawodowcy i amatorzy. Jebać KHL :)

Melduje, ze jestem na miejscu i czekam na mecz Polaków #hokej #polska
421bb71d-cafc-45c6-ae68-119e30ff886f
SirkkaAurinko

Widzę że Poloki cisną hamburgerów ostro. Nieuznany gol bo ofsajd. W czeskiej tv bardzo chwalą grę polskiej drużyny

bartlyo

@GrindFaterAnona chłop z kartoflisk?

Boski

Kibicuje Polakom, a ubrał się jak na Niemców 😆

Zaloguj się aby komentować

Kto ma gdzie i się nudzi, to odpalajcie mecz Polska-Łotwa, bo my po ponad 20-letniej przerwie w udziale w MŚ właśnie prowadzimy po pierwszej tercji 1:0 z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata

#sport #hokej
ecc49f0b-ae5e-438f-9c89-468222ed1e2a

Ale Łotysze przycisnęli w 3 tercji. Najlepsi komentatorzy w czeskiej TV - "niikt się nie spodziewał takich emocji w meczu Dawida z Goliatem" Zachwyceni!

No ale w dogrywce złoty gol dla Łotyszy i game over :(

Zespół ze #slask zdobywa Mistrzostwo #czechy w #hokej Na Lodzie piąty rok z rzędu!
Chciałbym napisać, że to absolutna dominacja Hutników ale tegoroczny tytuł to wyszarpali Pardubicom z gardła, kończąc sezon zasadniczy na niższej lokacie, przegrywając w półfinałach 3:0, ustanawiając rekord ligi w najdłużej rozgrywanym meczu (121 minut), a mecz finałowy wygrywając (przy stanie meczowym 3:3) dopiero w drugiej dogrywce, wręcz wpychając już krążek do bramki Jest to ich 6 tytuł mistrzowski. Z pewnością mają siłę smoka, jak głoszą reklamy na Czeskim Śląsku.
paulusll

@GrindFaterAnona Jeszcze niech ino Górnik zdobędzie majstra w fusbal Szkoda trochę tego majstra dla Unii, ale zasłużyli hokej w Oświęcimiu zawsze był na wysokim poziomie.

Jak żem obiecoł to dzisiaj wrzucam dla kontrastu mapę hal lodowych w #czechy kolory oznaczają kolejno:

• czerwony - miasta powyżej 8 tys osob bez hali lodowej
  • niebieski miasta powyżej 8 tys osób posiadające halę lodową
  • zielony - miasta poniżej 8 tys osób posiadające halę lodową

Przypominam, ze w Polsce w trzech województwach nie ma ani jednej Mapa Polski z halami lodowymi z wczoraj:

#hokej #sport #mapy
282bfee2-9e80-4389-96fd-7143103c9027
Donald_Tusk

Swojego czasu pracowałem w Czeskiej firmie - w HQ w Pradze mieli hokejowe "piłkarzyki" i normalne piłkarzyki, te drugie były wyciągane z szafy tylko jak Polacy przyjeżdżali na delegacje xD

GrindFaterAnona

Wołam @Panda bo byles zainteresowany a przy tej ilosci grzmotow mogles przegapic. Oraz grzmocących twoj wpis @szmakul @Augustyn_Benc-Walski @windows13

Ktoś mnie tu pytał ostatnio dlaczego #hokej jest popularny tylko na południu Polski. Cóż, ta mapa chyba wiele wyjaśnia.
"W niniejszym opracowaniu zebrano informacje o halach lodowych, rozumianych jako pełnowymiarowe1 kryte lodowiska zlokalizowane w całkowicie zabudowanej hali wraz z trybunami umożliwiającymi kibicom bezpośrednie śledzenie rywalizacji sportowej".
#sport #mapy Większość tych obiektów budowana jeszcze za PRLu. W 3 województwach nie ma ani jednej hali lodowej. Jak będzie więcej niż 10 grzmotów, to wrzucę jak to wygląda w Czechach.
39d30967-9790-4971-9868-456762fe034a
d.vil

Ślizgaweczka Niestety mam pod nosem tylko sezonowe lodowisko, ale udało się poznać kilka amatorskich ekip i tak w zeszłym m-c przyjacielski meczyk w Bydgoszczu, w najbliższy piątek wypad na Poznań. Jak dla mnie, najpiękniejszy sport. Duża dynamika, cały czas akcja i to ogólne wymęczenie organizmu.

d0175515-f5fc-45ca-b90d-8e33c8fc0eed
DiscoKhan

@GrindFaterAnona nic nie mow, ja to na kyzwach z 18 lat nie jeżdżę, odkąd jezioro w moim mieście przeztalo zamarzać na zimę. Gówno lodowiska sezonowe gdzie w ogóle nie ma miejsca, jeden torwar na całą Warszawę z takim ściskiem, że żadnej przyjemności z jazdy nie ma - jeszcze przy chorych cenach...

Bieda straszna jest pod tym względem

ttoommakkoo

Super @GrindFaterAnona! Nie wytrzymałem do jutra i zaczepiłem kumpla z Czech o ich mapkę 😅 - wrzucę jutro w komentarzu do Twojego wpisu 🙂

XD #hokej #makelifeharder #sport #reprezentacja #polska #heheszki
bojowonastawionaowca

@GrindFaterAnona wpadło do bramki to wpadło, po co drążyć xD

Dogrywki już dziś nie dam rady obejrzeć, więc proszę nie spolerować do jutra rano!

rebe-szunis

@GrindFaterAnona Bramka za 2 punkty, bo trudniej tak zrobić.

@rebe-szunis zamiast krążkiem to strzelił Krężołkiem. Może się pomylić, pewnie zle uslyszal.

Bjordhallen

@GrindFaterAnona wpadło do bramki? wpadło ;D

Na równi samobója bramkarza w półfinale jakoś w 2014 roku ;D

Nietypowa sytuacja miała miejsce wczoraj w ostatnim z serii połfinalowej meczu #hokej między Hutnikami z Trzyńca (Ocelaři Třinec) a Spartą Praga. Gol rozstrzygający mecz padł dopiero w 121 minucie meczu. Przypominam, ze mecz hokeja trwa normalnie 3x20 minut + ewentualne dogrywki. We wspomnianym meczu grano już 4 dogrywkę (!), więc ponad dwa razy nominalną długość meczu Sam gol całkiem ładny. Niezły wysilek dla zawodników, w wywiadach w przerwach pytano juz zawodnikow jak sobie z tym radzą, czy jedzą banany w szatni czy moze jakies energole xD . Zdaje się, ze w czeskiej lidze #ehl podczas playoffow nie znają karnych Dodatkowo z tego co zrozumiałem komentatorow, Tryniec jest pierwszym zespolem, ktory wszedł do finalu uprzednio przegrywając w serii 3:0. Z piekła do nieba. #sport #czechy
ErwinoRommelo

Unia mistrzem po raz pierwszy od 20 lat ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ

@ErwinoRommelo a, tam

Ależ to jest finał! Dzisiaj pierwsza szansa na zakończenie serii finałowej przez GKS Katowice i obronienie tytułu Mistrza Polski. Trzy ostatnie mecze zakończyły się dopiero w dogrywce, a w meczu nr 4 padło aż 13 goli (6:6 w regulaminowym czasie gry)! Zgodnie z moimi przewidywaniami mamy wiec bardzo wyrównaną rozgrywkę
Jak ktoś nie wie co zrobić z piątkowym wieczorem to zapraszam tradycyjnie na emocjonujący finał Polskiej Hokej Ligi o 20.30 w TVP Sport #hokej #phl #sport #katowice #oswiecim

wołam @bojowonastawionaowca bo prosiłeś

@GrindFaterAnona dzięki! oglądałem 4 mecz, ależ to była jazda dzisiaj też będę, mam nadzieję, że doprowadzą do 7 meczu

@bojowonastawionaowca dobra, bo mi sie bateria w kompie kończy, a wygląda to beznadziejnie, więc już napiszę: masz jak chciałeś. Brawo Unia, byli lepsi, kontrolowali grę, a przede wszystkim trzymali nerwy na wodzy przez co nie musieli siedzieć co chwile na ławce kar. Fajnie by było jakby finał finałów na Spodku zrobili ale to już w niedzielę, więc pewnie nie zmrożą lodu nawet jak by chcieli

Ojjj dawno temu chodzilem na mecze Uni, jeszcze jak wlascicielem byly zaklady chemiczne ( nawet za lebka tam gralem chwile Xd) fajnie ze cos znowu graja. Wtedy wrogiem byl tyski gks ( jebal go pies btw), ehh tyle wspomnien…

@ErwinoRommelo też grałem chwile w Oświęcimiu. półtora sezonu z Amatorami Oświęcim. Fajna ekipa, świetne wspomnienia. Sentyment do Oświęcimia zawsze mi zostanie.

@GrindFaterAnona spóźniony, ale obecny! no i Laskowski na mikrofonie

@GrindFaterAnona tylko u mnie parę sekund spóźniony komentarz?

@bojowonastawionaowca spozniony dzwiek jest ogolnie. Najlepiej widac na wywiadach jakośc realizacji by tvp

@GrindFaterAnona dobry meczyk, zawołaj na następny, dzięki!

@bojowonastawionaowca bardzo dobry. następny już jutro, pozdrawiam

Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi dotarły do finału. W finale play-offów sezonu 23/24, w grze do 4 zwycięstw zmierzy się Katowicki GKS (dzierżący tytuł mistrzowski od dwoch sezonów) oraz Unia Oświęcim (ktora ostatni tytuł mistrzowski zdobyła w 2004r, w serii 7 z rzedu zwycięstw w MP, wicemistrz 2022, brązowy medalista 2023). Mamy więc klasyczny mecz na szczycie i powtorkę finału z sezonu 2021/22, kiedy to te same drużyny walczyly o MP.

Terminarz rozgrywek zamieszczam ponizej. Wszystkie mecze powinny byc transmitowane przez tvp sport, wiec łatwy dostęp, nie trzeba płacić, zachęcam do śledzenia. Na pewno mozna liczyć na spore emocje na lodzie, bo napięcie czuć juz od pierwszych meczow playoffowych. #hokej #sport #katowice #oswiecim

ttoommakkoo

@GrindFaterAnona a kojarzysz ile w sumie reprezentantów Polski będzie grało w tym finale? Bo w maju mistrzostwa i w sumie chyba dobrze jakby jeszcze wielu było w grze zanim wyjazd do Ostrawy🤔

@ttoommakkoo o panie ale żeś mi zagadkę zadał. nie wiadomo jeszcze kogo Pan Słowak powoła

Patrząc po kilku ostatnich meczach repry to z Gieksy: Murray, Pasiut, Fraszko, Wanacki, Michalski; z Oświęcimia Dziubiński. Czyli jedna piątka z 4. W Gieksie teraz tylko 9 Polaków gra (na 21 zawodników), a w Oświęcimiu zaledwie 6. A MŚ dopiero w połowie maja więc i tak wszyscy będą mieć przerwę.

@ttoommakkoo a jeszcze jak już temat MŚ poruszyłeś myślę, że przynajmniej z Kazachstanem, Łotwą i Francją mogą nawiązać walkę. Gdyby jeszcze zaskoczyli i wygrali np z Niemcami lub Słowakami to moglibyśmy ich oglądać w ćwierćfinale Ale jak znam życie to nie wygrają nic xD i tak ogromny sukces, że do Elity weszli, chapeau bas

Znamy juz półfinałowe pary playoff Polskiej Hokej Ligii #phl . Oczywiscie wszystkie zespoly sa z poludnia Polski, bo tylko tutaj ten sport traktuje się poważnie W nawiasach podane jest na ktorym miejscu dany zespol zakończył sezon zasadniczy. Wszystkie są z pierwszej czwórki, wiec obylo się bez niespodzianek. Pierwsze mecze polfinalowe juz jutro. Mecze playoff rozgrywa się do 4 zwycięstw (lub jak kto woli 'best of 7'). Serdecznie polecam, bo w playoffach to jednak jest co oglądać. Czuć presję i nerwy, a bójki i spięcia są już nader częste. #hokej
Przykladowy skrot na zachętę

Jesli ktos ma ochotę zobaczyc zmagania to dostęp za 16 ziko można wykupić na https://polskihokej.tv/ Bilety na mecze rozchodzą się na pniu, wiec bedzie je trudniej dostać.

PS w #czechy wlasnie playoffy się zaczynają, tez polecam sledzic. Jezdzą tak 1,5x szybciej niz nasi
e19c3a5e-7580-486d-aadc-6d6327004a67
870c3914-ea8b-4bc0-aa33-ec2702367c7a
Bjordhallen

@GrindFaterAnona

A ja polecę dla początkujących hokej kobiet - prędkość 0,5. Krążek widać i ogląda się znacznie przyjemniej na żywo.

Na plh polecam siedzieć za monitorkiem sędziowskim - widać super powtórki goli

@Bjordhallen kiedyś próbowałem oglądać ale to już rozgrywki dzieci się przyjemniej ogląda, bo zapieprzają nieziemsko na tych łyżwach

Kindly reminder
W ten weekend mamy #nhl All-star game.
Ze wczoraj konkurs umiejętności:
Bjordhallen

Siemanko

Nie szczególnie oglądam - w tv prawie w ogóle. Tylko najważniejsze święta plus, highlights NHL oraz ICE liga.

Generalnie wszystkie sporty tylko na żywo plus lubię grać w hokeja na rolkach/lyzwach

@Bjordhallen no i pieknie. To juz jest nas dwoch co gra skad jestes? Gdzies z poludnia Polski?

Bjordhallen

@GrindFaterAnona Podrywałem w Rybniku oraz Pszowie potem w Żubry Kraków, chwile w Luce Bielsko-Biała. Teraz siedzę za granica gdzie gardzą hokejem bardziej niż w Polsce ;( niemniej zostałem 2tyg temu opiekunem / zarządca lodowiska i jak pogoda da, to rozkręcam miejscowych do grania

A Ty gdzie jeździsz?

Jak jeszcze nie wiecie, to cała kobieca reprezentacja Polski gra w jednym klubie Do tego pod szyldem #slask ergo Polska reprezentuje Śląsk w rozgrywkach klubowych, a Śląsk reprezentuje Polskę w rozgrywkach międzynarodowych. I odwrotnie. Takie rzeczy tylko w #phl #hokej #polska #sport

Aż chce się zakrzyknąć:
Cała w cieniu, Polska śląska!

To był bardzo udany weekend dla reprezentacji Polski, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet, pod szyldem TAURON Metropolia Silesia.
dolitd

Co trzej fani na pewno są dumni.

Wszystkim fanom emocji sportowych, ktorzy chcą się przekonać czy na meczu hokeja faktycznie nie widać krążka, tym ktorzy mają dosc pilki noznej w polskim wydaniu lub po prostu są ciekawi nowych doznan i chcą się przekonac czy hokej na pewno jest w Polsce sportem niszowym proponuję: dzisiaj tj 18.10.2023 o godzinie 19.45 odbedzie się mecz o Superpuchar Polski w hokeju na lodzie, którym udział biorą dwie seniorskie drużyny klubowe: aktualnego Mistrza Polski i aktualnego Zdobywcy Pucharu Polski.
Mecz transmituje tvp sport. Link do streamu w znalezisku.

Zapraszam do oglądania. Milego wieczoru!