#gownowpis
@evilonep ale ta skala jest chyba tylko do 130 czy coś takiego, wiem bo mój eks byl w Mensie. Poza tym masa osób w tej Mensie zachowywała się jak debile, także tego, możesz być w 1% ludzi, którzy dobrze rozwiązują zagadki i mają rozwinięte myślenie logiczne, przyczynowo-skutkowe, a dalej mieć niską inteligencje emocjonalną i zachowywać się jak nienormalny i ludzie cię będą za takiego uważać.
@GtotheG to ona wyszła poza skalę na to wychodzi xD A po czym poznać, że ktoś ma wysoką inteligencję emocjonalną?
@evilonep ten standardowy test po prostu liczy do 130 i tyle, ale sa rozne testy, bardziej sprecyzowane itd. Ale na tych wysokich wartosciach to juz nie ma wiele znaczenia czy ktos ma 149 czy 167 itp.
A emocjonalna to jak sobie radzisz ze swoimi emocjami, z emocjami innych ludzi, czy umiesz sie dogadac z ludzmi, czy nie tworzysz problemow, konfliktow.
@GtotheG Trochę mi nie pasuje nazywanie tego "inteligencją emocjonalną", inteligencja:
rozwinięte myślenie logiczne
A emocje wydają mi się leżeć na przeciwnym biegunie często. Ale pewnie mam niską, dlatego tego nie rozumiem.
@HollyMolly cos pokreciles, pisalam o dwoch. Jedna sprawa niec wysokie IQ i dobrze rozwiazywac problemy logiczne, inna sprawa jest wysokie EI - ta druga osoba prawdopodobnie lepiej radzi sobie w zyciu niz pierwsza, bo umie ogarniac ludzi i siebie.
@evilonep A po czym poznać, że ktoś ma wysoką inteligencję emocjonalną?
Według Golemana inteligencja emocjonalna jest trzonem psychiki człowieka i stanowi o charakterze jednostki.
Z czego składa się inteligencja emocjonalna?
Składa się na nią pięć cech:
-
samoświadomość – spostrzeganie i rozumienie tego co czuje się w danej chwili, zwłaszcza w sytuacjach trudnych i decyzyjnych,
-
samoregulacja – umiejętność panowania nad emocjami, np. zdolność uspokajania siebie, znoszenia frustracji, sprawność dochodzenia do równowagi psychicznej,
-
motywacja – umiejętność podporządkowania emocji i myśli realizacji wybranych celów,
-
empatia – umiejętność rozpoznawania emocji u innych, szybsze zrozumienie tego co inna osoba potrzebuje,
-
umiejętności w relacjach interpersonalnych – zdolność nawiązywania relacji z innymi, umiejętność pełnienia ról społecznych, pracy w grupie itp.
https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/czym-jest-inteligencja-emocjonalna/
@GtotheG Rozumiem różnicę, ale nazywanie inteligencji emocjonalnej INTELIGENCJĄ emocjonalną mi nie pasuje, nie uważam też, że wysokie IQ z automatu oznacza radzenie sobie w życiu. Po prostu intuicyjnie nie łączyłbym tych zwrotów, ale to nie jest problem, o który bym walczył. Ot, luźna opinia.
Zaloguj się aby komentować