Krótka ciekawostka z mojej nowej pracy. Czasami zawór nie pracuje prawidłowo bo jest nieszczelny i po testach wraca do mojego działu w celu wykrycia na którym etapie produkcji, a następnie z jakiego powodu nastąpiła wada produktu. Najczęstsza przyczyna nieszczelności któregoś bloku pompującego leży po stronie oringu uszczelniającego. Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń mechanicznych, trzeba sprawdzić czy wymiary mieszczą się w granicach tolerancji. Wtedy pomaga półautomatyczny mikroskop. Na zdjęciu pomiar przekroju poprzecznego oringu (wykonany z czegoś gumopodobnego - nie znam się na materiałach). Wymiar nominalny przekroju to 1,7 mm +/- 0,8 mm tolerancji, średnica wewnętrzna oringu to 7,1 mm +/- 0,17 mm tolerancji.
Z próbki 10 oringów zdemontowanych z zaworów, wszystkie trzymają wymiary. Przyczyny trzeba w takim razie szukać w korpusie zaworu.
#praca #pracbaza #ciekawostki
ac87d667-0ead-4002-98f6-b95105e8864d
ad3d9cf1-4f20-4589-b7f9-de381e4f4230
Marchew

Wow Czyżby produkcja w Polsce? Czy jedynie kontrola jakości?

Yes_Man

@Marchew Produkcja w Polsce, a jakże. Jedynie elektronika ściągana jest z Chin. Sporo modułów odpada na kontroli jakości właśnie przez ten składnik. Cena czyni cuda ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Marchew

@Yes_Man A czy można taki wadliwy układ reklamować u skośnego?

Yes_Man

@Marchew Można i się to robi. Długi temat, ale da się

Marchew

@Yes_Man Wymaga to wcześniejszych uzgodnień na etapie podpisywania umowy na dostawę? Bo chyba "rękojmia" nie istnieje?

Yes_Man

@Marchew Tego nie wiem, ale w tych przypadkach zawory nie działały od samego początku. Podejrzewam że klient wymaga jakiegoś okresu gwarancji, bez tego mógłbyś pchać każdy szajs. Przynajmniej do czasu

adrianekkk1990

@Yes_Man czy to oprogramowanie półautomatycznego mikroskopu potrafi wykonywać pomiary? Czy jest to jakoś kalibrowane przed każdym pomiarem?

Yes_Man

@adrianekkk1990 Pierwszy pomiar wykonujesz ręcznie, tzn uczysz mikroskop co ma mierzyć. Potem zazwyczaj już sobie sam radzi

Zaloguj się aby komentować