BTW znacie jakieś gry z naprawdę dobrym scenariuszem / dialogami? Takimi, które można porównać do literatury pięknej
Zaloguj się aby komentować
Społeczność
BTW znacie jakieś gry z naprawdę dobrym scenariuszem / dialogami? Takimi, które można porównać do literatury pięknej
Zaloguj się aby komentować
Aż strach mam by to otworzyć i zacząć czytać . Ogólnie na hejto średnie oceny tych Diun
Zaloguj się aby komentować
Pamiętajcie o używaniu karty klienta - zawsze doliczy kolejne 5% rabatu, ale nie pamiętam czy od ceny po, czy przed tą promką.
Zaloguj się aby komentować
Przez pierwsze trzy stulecia istnienia chrześcijaństwo systematycznie zdobywało wyznawców, lecz wciąż było tylko jednym z wielu wyznań świata rzymskiego. Dopiero pozyskanie cesarza Konstantyna i status religii państwowej sprawiły, że odniosło spektakularny triumf. Tysiąc lat później chrześcijańscy władcy panowali już w całej Europie, a religia ta była mocno zakorzeniona w świadomości społecznej. Jak jednak dowodzi Peter Heather, wcale nie było to przesądzone.
Chrześcijaństwo musiało toczyć nieustającą walkę zarówno z odstępstwami we własnych szeregach, jak i z innym wyznaniami. Od kryzysu, który nastąpił po upadku cesarstwa rzymskiego, wskutek czego samo przetrwanie tej religii wisiało na włosku, po zdumiewającą rewolucję z XI wieku, która uczyniła papieża głową olbrzymiej międzynarodowej organizacji, Heather śledzi kameleonową zdolność chrześcijaństwa do samookreślania się na nowo oraz jego niezwykłą umiejętność mobilizowania i wykorzystywania swych sił.
Sukces chrześcijaństwa polegał nie tyle na zdefiniowaniu zasad wiary, ile na przeistoczeniu jej – za sprawą uczonych i prawników, prowincjonalnych funkcjonariuszy, misjonarzy na odległych rubieżach kontynentu – w instytucję sprawującą religijną władzę niemal nad wszystkimi narodami średniowiecznej Europy. Oto tajemnica jego niezwykłego powodzenia.
Zaloguj się aby komentować
Ptak pewnie pomylił drzewa.
@Mr.Mars nie, nareszcie był wolny
Zaloguj się aby komentować
Muszę to kupić
Zaloguj się aby komentować
Opowiada o wyprawie niewielkiego oddziału rzymskich żołnierzy w sam środek germańskich puszczy. A że mamy IV wiek naszej ery, więc Germania jest zaludniona głównie przez wrogów Rzymu i wrogów chrześcijaństwa. To w Siedmiu wspaniałych Rzymianach poznamy wyjaśnienie jednej z wielkich tajemnic chrześcijaństwa oraz zobaczymy narodziny klasztoru Amszilas, który ponad tysiąc lat później znamy jako centrum nie tylko wiary, ale i rządów.
Na pewno trzyma poziom jak tyle pisze xD
A jego czytelnik pewnie się śmieje z czytelniczek Blanki czy Mroza xd
@smierdakow nie zapominaj o Czornyju. Piekara, Mruz, Czornyj, 3 jeźdźców lania wody i trzepania klepaków XD
@smierdakow Z poziomem jest różnie. O dziwo dwa ostatnie tomy Ruskiej Trylogii dorównywały poziomem pierwszym tomom cyklu. Z kolei "Dziennik czasu zarazy" to turbo gniot. Najnowszy dopiero zaczynam więc nie wiem.
Jechanie po Blance czy Mrozie jest akurat obowiązkiem. Piekara to wybór xD
Zaloguj się aby komentować
Na przykład po to, żeby te ceny sprawdzić i zobaczyć czy nas stać czy nie. Albo po to, żeby sobie pooglądać rzeczy, na które nas nie stać w celach rozrywkowych. Można też wejść sobie pogadać i pozawracać dupę osobom tam pracującym.
@splash545 czekałam na taki komentarz
@moll szybko poszło xd
@moll Babcia też podniesie ceny za magiczne usługi i wszystko będzie takie samo.
@Mr.Mars gorzej jak magia podniesie ceny babci xD
@moll Kurde a już miałem pytać łer cytat a on tu se leży i czeka na pioruna. Zwiódł mnie zegarek, nie wiedziałem, że już trzynasta xd
I że już ftorek
xd
@vredo to może zaskoczyć xD
@moll Kiedyś przejrzę Twoje wszystkie wpisy i wygrzmocę :*
Zaloguj się aby komentować
Kiedy w dalekim palestyńskim miasteczku rodził się Chrystus, Europa była podzielona na dwa krańcowo różne światy. Krąg śródziemnomorskich wybrzeży, zjednoczony pod rzymskim panowaniem, był światem filozofii, ponadczasowej literatury, zawodowej armii, olśniewającej architektury i sprawnej kanalizacji. Resztę kontynentu zamieszkiwali rolnicy produkujący na własne potrzeby, zorganizowani w drobne związki polityczne, w większości należący do germańskiej grupy językowej, którzy nie znali pisma ani kamiennych budowli.
Tysiąc lat później Europa wyglądała już zupełnie inaczej. Jej wschodnie regiony opanowali Słowianie, ludy germańskie częściowo zajęły dawne domeny Rzymian i Celtów, przede wszystkim zaś na dobre została przełamana dominacja basenu środziemnomorskiego, choć wiele wzorców kulturowych - w tym tak istotne jak chrześcijaństwo, pismo, sztuka murarska – trafiło do najdalszych zakątków kontynentu. Jak doszło do tego, że Europa stała się areną masowych migracji, że w tym tyglu wykuwały się nowe struktury państwowe i kulturowe, że przestała być barbarzyńska?
Heather z rzadkim wśród uczonych talentem narracyjnym łączy rzetelną analizę historyczną z barwną, potoczystą opowieścią. Niczym jeden z ostatnich rzymskich cesarzy z determinacją dąży do uporządkowania biegu historii, która w każdej chwili grozi rozsypaniem się w chaotyczny bezład – jednakże w przeciwieństwie do nich udało mu się to wspaniale.
Zaloguj się aby komentować
@smierdakow o nie, czyli moje dawne obawy "co sobie pani na kasie pomyśli" odnośnie moich zakupów były zupełnie racjonalne a w dodatku przeniosły się również na zakupy internetowe ಠ_ಠ
Zaloguj się aby komentować
Ojciec był chudy, bo już w Łomży zrezygnował z życia, chociaż wszyscy woleli myśleć, że to przez wojnę tak zmarniał.
Zaloguj się aby komentować
@AndzelaBomba Jakiś dzień świstaka z tą Chmielewską. Ona się nie kończy, jak Stefania Forrester
@marcin-3-0 teraz to już koniec akurat, bo dwóch ostatnich tomów Autobiografii już nie posiadam i mi się nie chce ich ani wypożyczać, ani czytać 😛
@AndzelaBomba Toś se wybrała misję życiową
Zaloguj się aby komentować
Ja jakoś z miesiąc temu zakończyłem sage. Piękna przygoda, nie zapomnę jej nigdy. Poczułem aż pustkę jak się to juz skończyło. Może jakieś sugestie, co poczytać dalej?
@fortix jeśli nie czytałeś Trylogii husyckiej od Sapka to gorąco polecam
@fortix Sapkowskiego Trylogia Husycka jest fantastyczna, ale ma troche podobnych motywow. Z science fiction bardzo mi sie w tym roku podobała trylogia Problemu Trzech Ciał.
Zaloguj się aby komentować
Teoretyczne kary nie istnieją.
@Mr.Mars a praktycznie?
@moll Dopiero jak cię złapią.
Zaloguj się aby komentować
Rok po wojnie atomowej, która zniszczyła północną półkulę, w Australii chroni się amerykański atomowy okręt podwodny. Jego kapitan Dwight Towers – podobnie jak mieszkańcy antypodów – usiłuje wieść normalne życie. W tym świecie wszystko na pozór toczy się wciąż zwykłym rytmem: ludzie pracują, bawią się, marzą i kochają. I próbują zachować nadzieję.
Sporo podrożała :(
Zaloguj się aby komentować
To jak cylinder ci siadł to resztą z pewnością się nie rozczarujesz. Ja jak wsiąkłem to chyba w miesiąc przeczytałem wszystkie jego książki :)
@Pstronk kiedyś tak miałem, że ciągiem czytałem wszystko, co od danego autora miałem na półce, ale teraz robię sobie przeplatankę.
Dzięki, dorzucam do listy
Mój ulubiony autor
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Fakt, Siłaczka to science fiction https://m.youtube.com/watch?v=A8qZFOZNDd8
Zaloguj się aby komentować
dodane. w jakieś kolejności czytać tak jak wydane 1 2 3 4 itp?
Zaloguj się aby komentować
Nie ma w tym żadnego sensu, tak po prostu było.
W nowej Polsce, dobry człowieku, to się może tak zdarzyć, że o tym, kto jest Żyd, a kto nie jest, decydował będę ja.
– Pierdolone, zasrane Żydy – dodał jeszcze Zieliński i splunął i pod nogi.
– A tu się mylisz, bo ja jestem Polak – powiedział radośnie Kum i kopnął jeńca w usta.
Tak, Ryfka. Nie każdemu można wpierdolić i urżnąć chuja, niestety.
Kazimierz Bobiński zaczął myśleć intensywnie o smaku ust pewnego chłopca, z którym spędził upojne dwa tygodnie w Rzymie zeszłego lata, smaku wina i makaronu w małej restauracyjce na Trastevere, o widoku Alp z okien samolotu i o miękkości dłoni matki Kazimierza Bobińskiego, Aurelii Bobińskiej, z domu Rataj, potem bardzo cierpiał, a potem umarł, a potem jego ciało spoczęło w Wiśle i tam już pozostało.
Zagipsują mu potem te ręce poskręcają prawą śrubami i przez osiem tygodni tyłek będzie mu musiała podcierać matka, jak za dawnych lat.
Nazywam się Mojsze Bernsztajn, mam siedemnaście lat i nie istnieję.
@George_Stark a mnie niezwykle cieszy, że Pan Szczepan jest ambasadorem Śląska i prostuje wszystkich, którzy nazywają go Polakiem tylko dlatego, że pisze po polsku. Jak już dostanie Nobla to cały świat się dowie o naszym istnieniu!
Zaloguj się aby komentować