Zaloguj się aby komentować
Społeczność
Bezpieczeństwo
LastPass twierdzi że ujawniony w sierpniu wyciek danych był znacznie gorszy niż wcześniej sądzono.
https://niebezpiecznik.pl/post/korzystasz-z-menedzera-hasel-lastpass-mozesz-miec-powod-by-zmieniac-hasla/
Zaloguj się aby komentować
https://twitter.com/Sekurak/status/1606050097967480832
https://twitter.com/Zaufana3Strona/status/1606042674988982276
Zaloguj się aby komentować
Zostań Patronem Hejto i tylko dla Patronów
- Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
- Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
- Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
- Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Takie przypomnienie, żebyście uczulili starszych członków rodziny na te oszustwa.
@hellgihad O jebaniutki. Mam nadzieję, że musiał chodzić na boso po szyszkach. Dobrze, że was nie ojebali
@PanHeniek Nie tylko starszych. Jakiś rok temu udało mi się powstrzymać znajomą rocznik 90 przed wpadnięcie w scam na OLX. Sporo ludzi nie jest swiadoma zagrożeń, niezależnie od wieku
@dywagacja zawsze w przypadku nowych sposobow na wałki dzwonie do niej: mama uważaj bo teraz robia tak czy tak. Nigeryjskie księciunia czy cyganki z dealami to bez znaczenia.
Duzo zdrowka dla twoich rodzicow:)
@karol-zieba to nie cioty, jakby im sie nie oplacalo to by tego nie robili. Z nawiązką wychodza na swoje i to im daje motywację do dzialania.
Zaloguj się aby komentować
@Nebthtet nie, poddawac sie nie zamierzam. Wiekszosc oddolnych grup wsparcia dla zwierzat w miescie poinformowana. Mamy miasto, jego zdjecia zarchiwizowane zanim usunal, cos jest, ale przydalaby sie chociaz dzielnica bo miasto wieksze od warszawy.
Nie da sie z samego IP ustalic mniej wiecej gdzie sie znajduje? Sprawdzalem swoj ip na jakichs 5+ stronach do tego i kazda inne miejsce wskazywala.... Ale pomyslalem ze moze jak bede mial od niego wejscie na strone to te io moze bedzie bardziej dokladne? Albo moze istnieje jakis sprawdony sposob do ustalenia faktycznej "mniej-wiecej" lokalizacji?
@Nebthtet Zaznacze tez ze zadnej wlasnej strony nie mam, dopoero stworze jakabadz i podesle mu linka zeby wszedl. Moze oprocz Ip dostane tak jakies inne przydatne dane? Wiesz cos na ten temat?
@Kanapkazszynkaiserem oj, na stawianiu honeypotów to ja się nie znam...
Robiąc to metodami, o których coś mi wiadomo to np. możesz postawić forum - jeśli się zarejestruje, to masz jak zazwyczaj wyciągnąć IP - takie opcje masz w admin panelu. W sumie wtedy jeśli byłaby weryfikacja mailowa, to masz adres, korzystając z któego policja może poprosić usługodawcę poczty o dane identyfikujące posiadacza konta. Ale dziś mało kto z forów korzysta niestety.
I bierz poprawkę na to, że net komórkowy to o ile mi wiadomo zazwyczaj IP zmienne
Zaloguj się aby komentować
W moim korpo jest dział cybersecurity. Tak sobie "ułożyłem" życie, że zarówno z wykształcenia i rzeczy które robiłem w instytucjach państwowych, jestem związany z ogólnopojętym bezpieczeństwem.
Mam chytry plan dostania się do tego zespołu, jako analityk ryzyka.
Ktoś z was pracował na podobnym stanowisku?
Może mi przybliżyć realia? Bo mam jakieś wyobrażenie, ale chcę poznać to od drugiej strony.
@sobear dziękuje za porady. Poczekam na info od właściwego zespołu, wypytam o szczegóły i wtedy podejmę akcje.
@krokodil3 @sobear panowie, ponieważ odpowiadaliście mi dzielnie, to mały update: wracam do mojego poprzedniego zespołu, w którym zaczynałem przygodę z IT. Zajmuje się automatyką WMS więc jest konkret.
@Mikry_Mike To spoko, przyjemności życzę
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Sorry jak zły temat, ale szukam
@GigaJanusz o jaka faza, musze obadac
@S2k0 @GigaJanusz Mam serwer plików Synology. na którym pracuję nad plikami. Ustawiłem backup na zewnętrznym dysku HDD podpiętym po USB i po jakimś czasie zorientowałem się, że backup się robi ale ja nie jestem w stanie odczytać i otworzyć tych plików z zewnętrznego HDD, bo to potrafi tylko system Synology.
A ja chcę mieć backup tych plików nie jako jakaś forma kompresji rozpoznawalna tylko przez system Synology tylko chcę móc je odczytać z tego HDD przeznaczonego na backup. Polecicie mi jakieś rozwiązanie?
Zaloguj się aby komentować
@Takebushi A Ty nie przeczytales mojej odpowiedzi ze zrozumieniem bo uzylem tego tylko jako przykladu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Smacznyy po co mi łindows? A mam lapka śmieciowego z oryginalnym windowsem. Nawet mam oryginalne 2x win98 xD
Dzięki przyjaciele za pomoc. zamienię zatokę na np. 1337x jeśli jest to lepsze... z zatoki korzystałem z przyzwyczajenia długoletniego @smacznyy Co to za słownik? Nie rozmawiasz z kolegami z wioski obok proszę o trochę szacunku piracenie to jest dzielenie się formą intelektualną dla rozwoju ludzkości
Zaloguj się aby komentować
@PanHeniek też mnie to zastanawia.
@PanHeniek to ten sam. Teleportował się
@Ijon_Tichy powinien brać z nich przykład
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Skradziono mi konto na gmailu, ktoś/bot zmienił adres pomocniczy i numer telefonu, absolutnie nie jestem w stanie odzyskać konta w normalnym trybie i mimo, że zdaję sobie sprawę, że szansa na odzyskanie konta jest znikoma, to chcę spróbować.
Konto było używane głównie dla "google docs" i bardzo szkoda mi moich myśli, które zapisywałem tam od dwóch lat. Brak walki do końca byłby oznaką braku szacunku dla samego siebie.
Pytanie: czy ktoś zna stronę na której będę mógł skorzystać z formularza i opisać dokładnie co się wydarzyło, spróbować udowodnić, że doszło do włamania? Mam problem ze znalezieniem takowej strony, znajduje tylko te strony, w której są rozpisane klasyczne metody odzyskania. Podczas poprzedniego włamania na inne moje konto google, osoba atakująca skupiła się na koncie YT, wtedy łatwo znalazłem formularz, opisałem sytuację i, o dziwo, konto zostało odblokowane - za co pełen propsik.
Logicznie rzecz biorąc - w przypadku ogólnego konta google też powinna być taka opcja - czy ktoś z Was kojarzy lub ktoś z lepszymi umiejętnościami znajdowania rzeczy w internecie mógłby mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny i postaram się jakkolwiek odwdzięczyć.
Udanego dnia, ludziska - zabezpieczajcie swoje konta i róbcie backupy, nie bądźcie takim frajerem, jak ja.
Jeśli ktoś w przyszłości miał podobny problem i trafił na tę stronę, podaję adresy e-mail: support-en@google.com / support-pl@google.com. Dzięki 5thhorseman_.
Zaloguj się aby komentować
Rozsądne zarządzanie swoimi finansami to wbrew pozorą nie taka łatwa sprawa. Niestety duża część Polaków nie ma świadomości gdzie i w jakich okolicznościach uciekają nam każda zarobiona złotówka.
Jak rozsądnie i skutecznie oszczędzać
W artykule
https://olgierdkubiscik.com/jak-skutecznie-oszczedzac-pieniadze-cz-1/
Zaloguj się aby komentować
@lubieplackijohn bezpieczenstwo uzytkownikow powinno byc priorytetem
Zaloguj się aby komentować
Otóż zauważyłem, kilkanaście tygodni temu, że na żadnym komputerze nie działa mi poprawnie VPN na linuksie (Nie był to duży problem gdyż i tak najczęsciej jest on wyłączony, głównie korzystam z niego do przeglądania zawartości Netflixa z innych krajów). Posiadam SurfSharka, i sprawdzając poprawność działania VPN (OpenVPN) na ich stronie wyskakuje mi taki komunikat: "Uwaga! Twój adres IP jest widoczny, co oznacza, że strony internetowe są w stanie Cię zidentyfikować.".
Na wszelki wypadek sprawdziłem też czy problemu nie ma z innym dystrybutorem podobnej usługi(Proton), ale wynik jest ten sam. Dam ręke sąsiada uciąć, że jeszcze gdy komputery latały na kernelu z 4 na przodzie to było wszystko OK. Na sieciach internetowych znam się tyle co nic temu jest ten post ^^ (kiedyś miałem się zabrać za poszerzanie wiedzy w tym temacie ale im człowiek starszy tym czasu mniej).
Byłbym wdzięczny bardziej niż powinienem za jakąkolwiek wskazówke co może być problemem.
P.S
Wtyczka dla przeglądarki umożliwiająca korzystanie z VPN działa poprawnie i wyżej wspomniany błąd nie występuje. Co do systemów to na jednym jest ubuntu a na drugim Manjaro. Oba systemy oczywiście z najlepszym GUI czyli gnome ^^ (to tak tylko by móc o nim wspomnieć).
@Szuwax - na początek włącz VPNa i wpisz w terminalu:
ip r s
albo jak wolisz oldschoolowo:
route -n
--
Istnieje szansa, że uruchomiłeś VPNa, ale nijak nie ustawiłeś routingu dla niego, przez co wszystkie pakiety lecą sobie do internetu 'bokiem'.
Używasz jakiejś gotowej aplikacji do łączenia się, czy sam od zera wszystko stawiałeś?
@Unknow Cóz nie chcę namieszać. Na "debionowe" systemy surfshark ma swoja terminalową aplikacje (Pojawia się ten sam błąd). Na Manjaro ustawiałem VPN ręcznie przez mng sieci: Plik (ovpn) danego kraju od dostawcy VPN+ wygenerowane hasło/login(zakładam, że to samo by było robiąc t przez terminal). Na stronie dostawcy pokazuje, że "Test wycieku DNS" komputer przeszedł pomyślnie jednak przy IP jest błąd jak w poście powyżej. Ogólnie dla pewności zrobiłem cały setup zgodnie z instrukcją na stronie, ale i to nic nie dało. Zgodnie z nmcli to sieć VPN jest włączona.
Po odpaleniu VPN i wpisaniu ip r s z tego co widzę i rozumiem pojawiają się IP związane z surfsharkiem (dla przykładu 37.19.199.211). Jednak nadal brak efektów.
@Unknow Teraz to jest już dla mnie totalna abstrakcja. Otóż z ciekawości udostępniłem neta laptopowi z domowego routera przez telefon używając tethering wifi (mam nadzieję, że ma to sens) Pomyślałem, że może to nie jest wina samego kompa. W magiczny sposób na lapku VPN zaczął działać poprawnie. Mało tego przłączjąc się na domową sięc wifi całość działała poprawnie aż do włączenia i wyłączenia VPN na lapku. Na chlopski rozum wychodzi, że to coś po stronie routera dostawcy...chociaż z drugiej strony VPN działa poprzez wtyczkę w przeglądarce. Dałbym mem z chłopaków z baraków ale szukać mi się nie chce.
Zaloguj się aby komentować
Pamiętajcie, każdy może paść ofiarą oszustwa. Uważajcie na siebie i swoich bliskich. W ramach przypomnienia nieco stary jednak nadal aktualny artykuł opisujący jeden ze sposobów oszustwa. Przeczytajcie, roześlijcie, uświadamiajcie.
https://niebezpiecznik.pl/post/olx-scam-karta-platnicza/
Trochę przykre, że mimo tych wszystkich kampanii informacyjnych itp ludzie dalej się na to łapią
Zaloguj się aby komentować
https://cyberpolygon.com
Czym jest Cyber Polygon
Cyber Polygon to unikalne wydarzenie z zakresu cyberbezpieczeństwa, które łączy w sobie największe na świecie szkolenie techniczne dla zespołów korporacyjnych oraz konferencję online z udziałem wysokich rangą przedstawicieli organizacji międzynarodowych i wiodących korporacji.
Każdego roku, szkolenie gromadzi szerokie grono globalnych firm i struktur rządowych, podczas gdy transmisja na żywo gromadzi miliony widzów z całego świata.
Cele strategiczne
Coroczne szkolenie umożliwia organizacjom ocenę ich cyberodporności, wymianę najlepszych praktyk i przyniesienie wymiernych rezultatów globalnej społeczności:
-
rozwijanie umiejętności zespołów w zakresie odpierania ataków cybernetycznych
-
poszerzenie praktycznej wiedzy specjalistów technicznych
-
zaangażowanie kierownictwa organizacji międzynarodowych i korporacji w dialog na temat bezpieczeństwa cybernetycznego
-
zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego
W miarę jak globalna cyfryzacja nabiera coraz większego tempa, świat staje się coraz bardziej połączony. Wokół nas powstają cyfrowe ekosystemy: państwa, przedsiębiorstwa i osoby prywatne korzystają z szybkiego rozprzestrzeniania się internetu i inteligentnych urządzeń. W tym kontekście wystarczy jedno podatne na ataki ogniwo, aby cały system runął, podobnie jak efekt domina.
Bezpieczne podejście do rozwoju cyfrowego już dziś zadecyduje o przyszłości ludzkości na najbliższe dziesięciolecia.
Cyber Polygon 2021 umożliwi widzom i uczestnikom doskonalenie swoich umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, wzmocni odporność ich organizacji i nauczy odpierać cyberzagrożenia na wszystkich poziomach.
Konferencja online
Czołowi światowi eksperci omówią kluczowe zagrożenia związane z cyfryzacją i podzielą się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju bezpiecznego ekosystemu.
Szkolenie techniczne
Zespoły będą ćwiczyć odpieranie ukierunkowanego ataku na łańcuch dostaw w ekosystemie korporacyjnym.
Ścieżka ekspercka
Specjaliści, którzy nie mogą wziąć udziału w praktycznej części Cyber Polygonu, mogą być na bieżąco dzięki naszym materiałom wideo. Będą one zawierały prezentacje ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Wszystkie materiały zostaną udostępnione w dniu wydarzenia.
Cyber Poligon 2020
W 2020 roku transmisja na żywo zgromadziła 5 milionów widzów z 57 krajów. W wydarzeniu wzięli udział światowi liderzy i znani eksperci, w tym Michaił Miszustin, premier Federacji Rosyjskiej, Klaus Schwab, założyciel i przewodniczący wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego, najwyżsi urzędnicy z INTERPOL, ICANN, Visa, IBM, Sber, MTS i innych organizacji.
W ćwiczeniach technicznych wzięło udział 120 największych przedsiębiorstw z 29 krajów. Wśród nich znalazły się instytucje finansowe, opieki zdrowotnej i edukacyjne, organy państwowe i organy ścigania, dostawcy energii, firmy z branży IT, metalowej, telekomunikacyjnej, chemicznej, inżynierii lotniczej i kosmicznej oraz innych.
https://www.youtube.com/watch?v=DQg_fxHv7MY
Przypomina mi się Event 201 z października 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/about
Zaloguj się aby komentować
@zegar_ass Uzywm Keepassa od kilku lat.
Na Windowsie 10 i na Fedorze 34 używam aplikacji https://keepassxc.org/
Na Androidzie używam aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=keepass2android.keepass2android&hl=pl
Całość synchronizuje poprzez Dysk Google, ale jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie, możesz trzymać bazę danych tylko lokalnie na urządzeniach i synchronizować je np. przez kabel od czasu do czasu.
Tylko pamiętaj o silnym, losowym haśle głównym do bazy danych, aby w przypadku wycieku jego złamanie było mało prawdopodobne.
@pescyn @arcy @mejwen dzięki!
Zaloguj się aby komentować